Anchorage Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Anchorage Hakkında

ABD’nin en kuzeyinde yer alan Anchorage, Alaska eyaletinin merkezi güneyinde konumlanan bir şehirdir. Alaska eyaletinin en büyük kentsel yerleşkesi olan Anchorage, eyalet nüfusunun %40’ına ev sahipliği yapmaktadır. Alaska Zoo, Chugach State Park, Kincaid Park, Alaska Aviation Museum, Anchorage Museum ve Alaska Botanik Bahçesi, kentin gezilecek yerlerinden sadece birkaçıdır. Şehrin bulunduğu bölgede ilk yerleşim ise 1914 senesinde olmuştur.

Anchorage deniz kıyısında yer aldığı için burada hava Alaska’nın diğer noktalarına kıyasla daha ılık geçer. Şehirde ısı derecesi yazın 3-21°C, kışın ise aylık -7 ile -15°C arasındadır fakat dönem dönem ısının -36°C’ye düştüğü de görülmüştür. Şehrin en dikkat çekici yerlerinden biri, dünyanın en büyük su havaalanının yer aldığı Spenard Gölü’dür. Çok sayıda deniz uçağının inip kalktığı bu gölün hemen kıyısında ise bir Havacılık Müzesi bulunmaktadır.

Anchorage 1968 yılında, Prudhoe Körfezi’nde bulunan büyük petrol alanları neticesinde petrol şirketleri için baz haline gelmesiyle çok hızlı bir gelişme göstermiştir. Nispeten bakir doğası ve birçok doğal güzelliğiyle turistleri cezbeden Anchorage’in, kimi güzel göllerinde balık dahi tutulabilmektedir. Ayrıca gezilecek park ve bahçelere ve çeşitli müzelere de sahip olan bu şehir, ziyaretçilerine dolu dolu bir seyahat deneyimi yaşatmaktadır.

Anchorage hava ulaşımı Ted Stevens Anchorage Uluslararası Havalimanı ile sağlanabilmektedir. Havaalanı şehir merkezine yaklaşık 6,5 mil uzaklıktadır. Havaalanından şehir merkezine toplu taşımayla yaklaşık yarım saatte ulaşmak mümkündür. İstanbul - Anchorage arası uçuşlar ise 1 veya daha fazla aktarma ile en az 19-20 saat sürmektedir.

Havalimanından Anchorage Şehir Merkezine Ulaşım

Ted Stevens Anchorage Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsle ya da taksiyle gidebilirsiniz. Araç kiralayacaksanız şehir merkezine ulaşmak için her ikisi de çok kolay olan 2 farklı yol izleyebilirsiniz. Bazı otellerin verdiği ücretsiz havalimanı servis hizmeti ise en kolay, konforlu ve hızlı ulaşım araçlarından biri.

Taksi

Her iki terminalin önünde de taksi bekleme alanı bulunuyor. Havalimanından Anchorage şehir merkezine taksi ile ulaşımın maliyeti 17-22 dolar arasında. Yolculuk ise normal trafik koşullarında 15 ila 20 dakika arasında sürüyor.

Araç Kiralama

Ted Stevens Anchorage Uluslararası Havalimanı’nda 8 araç kiralama firmasının hizmet verdiği bir Araç Kiralama Merkezi bulunuyor. Araç Kiralama Merkezi’ne gitmek için Güney Terminali’nden tüm gün boyunca her 15 dakikada bir kalkan ücretsiz shuttle servislerine binebilirsiniz. Kuzey Terminali’ndeyseniz ücretsiz telefonu kullanarak hemen bir shuttle servisi isteyebilirsiniz. İki ayrı güzergâhtan şehir merkezine gidebilirsiniz. Minnesota W Int. Airport yolunu takip edip L Street veya O’Malley yoluna bağlanmanız gerekiyor. Her iki yol da normal koşullarda en fazla 16 dakikada sizi şehir merkezine ulaştırıyor.

Otobüs

Toplu taşıma araçlarını tercih ediyorsanız 7 numaralı halk otobüsüyle havalimanından şehir merkezine yarım saatte ulaşabilirsiniz. Bilet fiyatı 2,00 dolar. Otobüs her gün sabah 06:00 ile akşam 23:00 arasında her 30 dakikada bir kalkıyor.

Otel Servisi

Anchorage otel ve motellerinin bazıları müşterilerine ücretsiz havalimanı servis hizmeti veriyor. Lüks minivanlarla sağlanan bu hizmetten faydalanmak için otel ya da motelinizle önceden görüşüp, rezervasyon yaptırmalısınız.

15 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Anchorage uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Anchorage varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Anchorage uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Anchorage uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Anchorage uçuşları Anchorage Intl Havalimanı, Elmendorf Afb Havalimanı, Merrill Field Havalimanı'na düzenleniyor.

Anchorage yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Anchorage 11 saat 20 dakika, Ankara-Anchorage 10 saat 50 dakika, Antalya-Anchorage 11 saat 20 dakika, Bodrum-Anchorage 11 saat 20 dakika, Gaziantep-Anchorage 11 saat 20 dakika, İstanbul-Anchorage 10 saat 40 dakika, İzmir-Anchorage 11 saat 10 dakika, Trabzon-Anchorage 10 saat 40 dakika sürüyor.

Anchorage uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Anchorage uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Anchorage Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
-15ºC
-13ºC
Cmt
Paz
-2ºC
-1ºC
Paz
Pzt
-5ºC
4ºC
Pzt
Sal
-16ºC
-3ºC
Sal
Çar
-16ºC
-9ºC
Çar
Uçuş Süreleri
11s 20dk
10s 50dk
11s 20dk
11s 20dk
11s 20dk
10s 40dk
11s 10dk
10s 40dk
Haritada Görüntüle
Anchorage Alternatif Ulaşım
Para birimi