Ağrı - Bahreyn (Bahreyn) Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.670 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
2 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Bahreyn) 35°C / 31°C

Ağrı Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezine yakın konumda ve karayoluna 1 kilometre mesafede bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’na şehrin merkezinden ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Belediye otobüsleri ile kısa sürede konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi havalimanında bulabilirsiniz. Uçak saatlerine uyumlu şekilde ayarlanmış olan belediye otobüsleri ile uçağınıza gecikmeden yetişebilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Aydınoğlu ve Azizoğlu gibi firmaların merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Ahmed-i Hani Havalimanı’nda, yalnızca İç Hatlar terminali bulunmakla birlikte terminal içerisinde, bebek bakım odası, THY bürosu, araç kiralama firma ofisleri gibi bölümler yer alıyor. Aynı zamanda 70 araç kapasiteli küçük bir otoparka da sahip olan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı ile karşılıklı olarak her gün tarifeli seferler mevcut. Türk Hava Yolları ve Anadolujet şirketlerinin uçuş düzenlediği Ahmed-i Han Havalimanı her geçen gün geliştirilmeye devam ediyor.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Bahreyn (Bahreyn) Şehir Merkezine Ulaşım

Resmi adı Bahreyn Krallığı olan Bahreyn, Basra Körfezi’nde yer alan ve batısında Suudi Arabistan; güneydoğusunda Katar ile komşu olan bir ada ülkesidir. Bahreyn kelimesi Arapça’dan gelir ve anlamı ise “iki denizin arasında” demektir. Temelde 3 büyük adadan meydana gelen Bahreyn, turistik bir destinasyon olması açısından önemli bir yerleşim yeridir.

Bahreyn, geçiminin büyük bir kısmını petrol ve doğalgazdan sağladığı için ülke genelinde benzin oldukça ucuz. Bu nedenle yerli halkın büyük bir bölümü şahsi aracıyla ulaşımını sağlıyor. Bu yüzden de şehirde ulaşım için toplu taşıma araçları yok denecek kadar az.

Şehir içi ulaşımın büyük bir bölümünü otobüs ve minibüsler üstleniyor. Şehirde taksiyle ulaşım çok pahalı olduğundan şehri ziyaret edenlerin büyük bir kısmı da araç kiralama şirketlerini tercih ediyor. Havalimanından Bahreyn şehir merkezine araç kiralayarak ya da konaklayacağınız otelin transfer hizmetiyle gitmek mümkün.

Bahreyn Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda en çok tercih edilen toplu taşıma araçları otobüs, minibüs ve taksiler. Bunun dışında araç kiralama şirketlerinin çok sayıda olması, ziyaretçilere birden fazla fiyat seçeneği sunuyor. Şehre ulaşımda tercih edilebilecek otobüs ve minibüslerin dışında taksiler de alternatifler arasında. Pahalı olmalarına karşın birçok turist tarafından ilk aşamada kullanılabiliyor.

Otobüs

Bahreyn otobüsleri ile havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı sağlamak çok rahat ve kolay. Birden çok farklı rotası bulunan otobüslerin 3 güzergahında da Bahreyn Havalimanı’nın durağı mevcut. Bu rotalardan birincisi olan Line 1 hattı (Muharraq-Hidd) güzergahında hizmet veren otobüd, havalimanından geçiyor. Durakları ise; Muharraq Terminal, Road 10, Muharraq Health Center, Bahreyn Club, Shaikh Khalifa Road, Bahreyn Havalimanı, Arad, Hidd Muharraq Terminal. Bu hattın bilet ücreti ise en güncel haliyle 0,20 Bahreyn Dinarı.

Bir diğeri olan Line 6 (Qalali-Muharraq) otobüs hattının durakları ise; Muharraq Terminal, Road 10 Tank Water, Muharraq Health Center, Bahreyn Havalimanı, Shaikh Khalifa Avenue, Muharraq Maternity Hospital (RF), Arados Roadi Aldaic, Samaheej, Qalali Muharraq Terminal. Bu otobüsün bilet ücreti de diğeriyle aynı; 0,20 dinar. Bahreyn otobüslerinin bilet ücretleri hat numaralarına göre değişiyor.

Son olarak da Muharraq-Circular adındaki Line 13 otobüs hattı var. Bu rotadaki duraklar ise; Muharraq Terminal, Estqlal School, Bahrain Club, Bahreyn Havalimanı, Muharraq Maternity Hospital (RF), Busaiteen, Muharraq Central Market, Muharraq Terminal. Bilet ücreti ise 0,20 Bahreyn Dinarı. 2 numaralı otobüsler ise Bahreyn Havalimanı’ndan direkt olarak başkent Manama'nın şehir merkezine gidiyor. Bahreyn şehir merkezinden geçen ve saatte bir kalkan 13 numaralı otobüse binerek Manama otobüs terminaline gidebilir ve oradan da her 20 dakikada bir kalkan X2, X3, X4 ya da X5 rotasındaki otobüslerden birine binebilirsiniz. Line 10, Line 11 ve Line 12 de direkt olarak havalimanına giden otobüs hatlarından diğerleri. Güzergahlarında ise Muharraq otobüs terminali var.

Minibüs

Bahreyn’de otobüslere kıyasla daha az tercih edilen minibüslerle de havalimanından şehre olan ulaşımınızı gerçekleştirmeniz mümkün. Havalimanı geliş terminalinin hemen çıkışında bekleyen minibüslere binerek yaklaşık 0,15 dinar gibi bir ücretle Bahreyn şehir merkezine gitmek çok rahat ve kolay. Geliş terminaline yaklaşık 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan otobüs duraklarının olduğu yerde bulunan minibüslerden şehre giden herhangi birine binerek, 15-20 dakikada ulaşımınızı sağlamak da çok kolay.

Taksi

Bahreyn taksicileri, gerçekte olan fiyattan çok daha fazlasını talep etme eğiliminde olduklarına dair bir üne sahipler. Bu yüzden havalimanından indiğinizde taksiye binerken şoförün taksimetreyi açıp açmadığından emin olun ve pazarlık yapmayı denemenizde fayda olduğunu unutmayın. Taksilerde gece ve gündüz tarifeleri uygulanıyor. Gündüz tarifesi 06.00-22.00 arası ve gece tarifesi ise 22.00 ile sabah 06.00 arası. Bahreyn Havalimanı çıkışında bekleyen taksi şoförleri, taksimetrelerini genelde 2 dinar ile açıyor. 6 km uzaklıktaki şehir merkezine taksiyle gitmek ise ortalama 2-4 dinar. Havalimanı taksilerini pahalı bulduysanız, www.bahtaxi.com ya da www.taxicc.com adreslerinden daha uygun fiyatlı taksiler bulmanız mümkün.

Araç Kiralama

Şehir içi ve havalimanından şehir merkezine ulaşımlarda otobüsler kadar sık tercih edilen ulaşım şekli şahsi otomobiller. Araç kiralama şirketinden ön rezervasyon yaptırarak aracınızın hazır bir şekilde sizi bekliyor olmasını sağlamanız olası.

Havalimanındaki başlıca araç kiralama şirketleri ve iletişim numaraları; Budget (+973 17321268), Europcar (+973 17321999), Hanco (+973 1732129), Hertz (+973 17321358), Avis (+973 17321239) ve Sixt (+973 36069908). Bu şirketlerinden esas ofisleri Bahreyn merkezde de bulunduğundan dönüşünüzde de aracınızı direkt havalimanına bırakarak uçuşunuza hazırlanmanız büyük rahatlık ve ayrıca zaman kazandırır. Bir aylık süre için küçük bir araba kiralamak yaklaşık olarak 150-170 dinar.

17 Haz 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ağrı-Bahreyn (Bahreyn) uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Ağrı-Bahreyn (Bahreyn) uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Ağrı-Bahreyn (Bahreyn) uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Ağrı-Bahreyn (Bahreyn) uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Ağrı-Bahreyn (Bahreyn) uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Ağrı Havalimanı, varış için Bahrain Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Ağrı-Bahreyn (Bahreyn) arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Ağrı-Bahreyn (Bahreyn) arası uçuş mesafesi toplam 1670 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 2 saat sürüyor.

Ağrı-Bahreyn (Bahreyn) uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Ağrı-Bahreyn (Bahreyn) uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Bahreyn (Bahreyn) Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
31ºC
35ºC
Paz
Pzt
29ºC
34ºC
Pzt
Sal
29ºC
34ºC
Sal
Çar
28ºC
35ºC
Çar
Per
27ºC
34ºC
Per
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Ağrı - Bahreyn (Bahreyn) Alternatif Ulaşım
Para birimi