Adıyaman - Odessa Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.150 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Odessa) 22°C / 16°C

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Odessa Şehir Merkezine Ulaşım

Odesa, Ukrayna’nın beş büyük şehrinden bir tanesi. Şehrin nüfusu, Avrupa şehirleri ile kıyaslandığında yoğun bir popülasyona sahip. Karadeniz’deki en büyük limana sahip olan Odesa, tarihi yapılarıyla da dikkat çekiyor. Şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen araç, otobüsler. Türkiye ile kıyaslandığında çok daha ekonomik olan otobüsler, şehrin tüm bölgelerine ulaşımı sağlıyor.

Şehrin uzak bir noktasından kent merkezine kadar otobüsle geldikten sonra, sadece 300 metrelik mesafede bulunan tren garına kolayca gidebiliyorsunuz. Ayrıca tramvay da Odesa’da çok sık kullanılan bir ulaşım aracı. Şehrin tüm büyük caddelerini kaplayan tramvay hatları, turistler tarafından çokça kullanılıyor. Şehrin güneybatısında bulunan Odesa Havalimanı, merkeze sadece 7 kilometre mesafede bulunuyor. Bu nedenle şehir merkezine kolayca ulaşmanız mümkün.

Havalimanından kent merkezine gitmek için otobüs ve troleybüs seferlerinin yanı sıra konforuna düşkün olanlar için taksi ve araç kiralama seçenekleri de sizlere sunulan hizmetler arasında.

Taksi

Taksiler, havalimanından şehir merkezine ulaşımda konforu ile bir adım öne çıkıyor. Terminal binası önünde istasyonu bulunan taksiler ile güvenli bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanından taksileri tercih ettiğinizde, merkeze yaklaşık 20-30 dakikada ulaşılabilir. Diğer ulaşım araçları ile kıyaslandığında zaman açısından yarım saatlik bir avantaj sağlayan taksiler, maliyet açısından ise toplu taşıma araçlarına göre daha pahalı.

Otobüs

Odesa Havalimanı’ndan şehir merkezine gidişte 117 numaralı otobüs hizmet veriyor.

Otobüsleri tercih ederseniz havalimanından şehir merkezine 1 saatlik bir yolculuk sizleri bekliyor. Ancak her an otobüs bulma şansına sahip değilsiniz. Otobüslerin hareket saatleri önceden belirlendiği için, bir seferi kaçırdığınızda diğer sefer için 10 dakika ile 30 dakika arasında beklemeniz gerekiyor. Ekonomik bir ulaşım sağlayan otobüsler, şehrin güzelliklerini görme imkanı da sağlıyor.

Troleybüs

Metrobüse benzetebileceğimiz troleybüsler, kent merkezine giderken sıkça kullanılan bir ulaşım aracı. Havalimanında 14 numara ile hizmet veren troleybüs hattı, şehir merkezindeki tren istasyonuna kadar gitmenize olanak sağlıyor. Troleybüs istasyonu, havalimanındaki terminal binasının sağ tarafındaki otobüs istasyonu ile yan yana bulunuyor.

Troleybüs hareket saatleri hafta içi ve hafta sonlarında değişiklik gösteriyor. Hafta içi sabah 06:47 ile 19:07 saatleri arasında çalışan troleybüsler, hafta sonları ise sabah 07:02 ile 19:23 saatleri arasında görev yapıyor.

Hafta içi her 15 dakikada bir olan seferler hafta sonları daha uzun süren aralıklarla hizmet verebiliyor. Ayrıca elektronik tabelalar sayesinde troleybüslerin tam hareket saatlerini görme imkanınız da var.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Odessa uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Odessa uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Odessa uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Odessa uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Odessa uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Odesa Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Odessa arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adıyaman-Odessa arası uçuş mesafesi toplam 1149 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 20 dakika sürüyor.

Adıyaman-Odessa uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adıyaman-Odessa uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Odessa Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
16ºC
22ºC
Sal
Çar
16ºC
23ºC
Çar
Per
18ºC
23ºC
Per
Cum
18ºC
24ºC
Cum
Cmt
17ºC
23ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Adıyaman - Odessa Alternatif Ulaşım
Para birimi