Adıyaman - Gence Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
768 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 30 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Gence) 25°C / 14°C

Adıyaman Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’na şehrin merkezinden taksi, araç kiralama ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Adıyaman Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofislerin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. AVIS firmasının merkez ofisinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofise bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’na şehir merkezlerinden ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşma fırsatınız bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Adıyaman Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali hizmet veriyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan terminal içerisinde, mescit, araç kiralama ofisi, havalimanı taksi durağı, otopark ve kayıp eşya servisi gibi hizmetlerin sunulduğu bölümler de var. Özel kamera sistemleriyle izlenmekte olan Adıyaman Havalimanı, güvenlik açısından önlem alınan bir havalimanı.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Gence Şehir Merkezine Ulaşım

Gence, Kafkasya bölgesinin içinde bulunan Azerbaycan’da çok eski zamanlardan beri varlığını sürdüren antik bir şehir, aynı zamanda da Azerbaycan’ın ikinci en büyük kenti. Ünlü Orta Asyalı şair Nizami’nin mezarı başta olmak üzere birçok tarihi yapılara sahip olan bu şehri ziyaret etmek isteyenleri Gence Uluslararası Havalimanı misafir ediyor.

Şehir, Azerbaycan’ın en kalabalık şehirlerinden biri olarak bilinse de, oldukça küçük bir yüzölçümüne sahip ve nüfusunun da çok kalabalık olduğu söylenemez. Şehir meydanını Lider Heydar Allyev’in heykeli oluştururken, bu heykeli kamusal binalar ve büyük bir park çevreliyor. Şehir içinde ulaşım olarak toplu taşıma araçları arasında çok fazla bir seçenek bulunmuyor.

Şehri dolaşmak istiyorsanız merkezde bulunan merkezi otobüs istasyonundan herhangi birine binebilir veya şehir içinde birçok bölgeye hizmet sağlayan minibüslerden faydalanabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda eski zamanlarda önemli bir rol oynayan tramvay ve troleybüs hatları, uzun süredir ulaşım hizmeti vermiyorlar. Yalnızca, özellikle yoğun zamanlarda belli başlı bölgelere hizmet veren troleybüs hatları olabiliyor. 2013 yılı itibariyle Azerbaycan hükümetinin yaptığı açıklamalara göre tramvay hattı yeniden faaliyete geçirilecek.

Bunların haricinde araç kiralama ve taksi gibi seçenekleri değerlendirecek olursanız, şehir içi ulaşımda çok daha hızlı ve konforlu bir yolculuk geçirebilirsiniz. Bazen şehir içinde ortak taksi paylaşmayı kabul eden yolculara denk gelebilirsiniz. Bu şekilde hem daha konforlu hem de daha hesaplı seyahat edebilirsiniz.

Eğer Gence’nin dışındaki bölgelere seyahat etmek istiyorsanız, uçaktan indikten sonra merkezi tren istasyonuna gidebilir, oradan komşu şehirlere veya Gürcistan gibi komşu ülkelere tren seferleri bulabilirsiniz.

Gence’nin toplu taşıma ağı çok güçlü olmasa da, tüm Azerbaycan şehirlerinde olduğu gibi Gence’de de, havalimanı, demiryolları ve turistik bölgelere ulaşımda yolculara toplu taşıma araçları sıklıkla hizmet veriyorlar. Havalimanından şehir merkezine kalkan otobüslerin yanı sıra, taksi ve araç kiralama opsiyonları da bulunuyor.

Otobüs

Havalimanından, şehir merkezine sefer yapan birçok otobüse ulaşmak mümkün. Bu otobüsler, oldukça sık aralıklarla hareket ediyorlar. Havalimanından indikten sonra, park alanının çıkışındaki terminalde gelecek otobüsleri bekleyebilirsiniz. Buradan kalkan otobüslerin ücretleri oldukça uygun.

Havalimanından şehir merkezine, yaklaşık otuz dakikalık bir süre içerisinde ulaşım sağlamanız mümkün. Şehir merkezine vardıktan sonra, gideceğiniz yere göre yolculuğunuza merkezden geçen otobüslerle devam edebilirsiniz. Şehir içi ulaşımda minibüs ile birlikte otobüs başlıca kullanılan seçeneklerden biridir. Otobüslerle şehrin istediğiniz bölgesine rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.

Bunların yanı sıra, Bakü ve Goranboy şehirlerine sefer yapan otobüslerle şehirler arası yolculuğa da çıkabilirsiniz. Bu otobüsler, saat başı veya yarım saatte bir, sabah erken saatten akşam üzerine kadar hizmet veriyorlar.

Minibüs

Minibüsler havalimanından şehir içine ulaşım sağlamıyorlar. Ancak otobüsle şehir merkezine geldikten sonra minibüsler aracılığıyla şehrin birçok bölümüne seyahat edebiliyorsunuz. Minibüslerin ücretleri de oldukça uygun.

Tren

Tren, gerek havalimanından şehir merkezine, gerek şehir içi ulaşımda kullanılan bir seçenek değil. Gence’den en çok Bakü ve Astara şehirlerine tren seferleri düzenleniyor. Bakü’ye seyahat etmek için ekspres tren alternatifini de değerlendirebilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı terminalinin içinden araç kiralayabileceğiniz gibi, uçuşunuzdan önce internet aracılığıyla da aracınızı ayırtabilirsiniz. Bu araçların ücretlendirmesi kilometreye göre ayarlanıyor ve havalimanından şehir içine ulaşımda en güvenli, hızlı ve rahat ulaşımı bu yöntemle sağlayabiliyorsunuz. Eğer ailenizle seyahat ediyorsanız, özellikle araç kiralamanızı tavsiye ederiz.

Taksi

Taksi de şehir içi ulaşımda bir alternatif. Ancak havalimanında taksi bulmak bazen çok kolay olmayabiliyor. Ara sıra taksi işlevi gören çek çek araçları da taksiye benzer bir hizmet sağlıyorlar. Eğer taksiye binecekseniz, taksi şoförü ile ücret konusunda önceden konuşmanızı öneririz.

09 May 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Görülmesi Gereken Mekanlar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Adıyaman-Gence uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Adıyaman-Gence uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Adıyaman-Gence uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Adıyaman-Gence uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Adıyaman-Gence uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Adıyaman Havalimanı, varış için Ganja Intl. Havalimanı kullanabilirsiniz.

Adıyaman-Gence arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Adıyaman-Gence arası uçuş mesafesi toplam 767 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 30 dakika sürüyor.

Adıyaman-Gence uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Adıyaman-Gence uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Gence Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
14ºC
25ºC
Pzt
Sal
18ºC
30ºC
Sal
Çar
15ºC
31ºC
Çar
Per
16ºC
29ºC
Per
Cum
13ºC
27ºC
Cum
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Adıyaman - Gence Alternatif Ulaşım
Para birimi