Adana - Leeds Bradford Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
3.384 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
4 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Leeds Bradford) 7°C / 3°C
Şu anda Leeds Bradford Yerel Saati
GMT +1

Adana Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Türkiye’nin beşinci, Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana, dünyaya Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlanıyor. Şehrin merkezi kabul edilen Yüreğir, Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Belediye Otobüsleri

Her gün 06.00 ile 19.00 arası her saat başı havalimanı ve Çukurova Üniversitesi noktalarından karşılıklı olarak hareket eden 135 numaralı otobüs ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüse merkezden geçen Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinden bineceğiniz gibi şehrin tek metrosu Akıncılar – Hastane metrosu ile aktarma yaparak da binebilirsiniz.

Minibüs – Dolmuş

Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda daha sık kullanılan araç olan minibüsü havalimanı ulaşımında da kullanabilirsiniz. Şehir merkezi üzerinde bulunan Girne ve Turhan Cemil Beriker bulvarlarından geçen Şehir Merkezi minibüs hattını kullanarak merkezden Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Özel Araç

Turhan Cemil Beriker Bulvarını takip ettiğiniz takdirde yaklaşık 3 kilometre sonra Barış Bulvarı’na ulaşacaksınız. Barış bulvarı sizi doğrudan havalimanına ulaştırır. Şehir merkezinden özel araçlarla havalimanına ulaşım on dakika civarında sürüyor.

Taksi 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve ekonomik yöntemlerden biri de taksi. Otobüs kadar olmasa da Adana'nın birçok semtinden taksi ile uygun fiyata havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri

Uluslararası uçuşlara da açık olan Şakirpaşa Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasiteli Dış Hatlar Terminali 1997’de İç Hatlar Terminali ise 1984’de hizmete girdi. Yolcu potansiyeline rağmen havalimanında zaman geçirecek alanlar son derece kısıtlı.

Dış hatları kullanan yolcular için 2 adet restoran, biri arındırılmış bölgede olmak üzere iki de büfe bulunan terminalde ayrıca vergisiz alışveriş yapılan bir de duty free yer alıyor. İç Hatlar Terminali’nde ise bir adet büfe, arındırılmış bölgede ise bir adet kafe yer alıyor. Ancak şehre 4,5 kilometre uzakta olan havalimanından dışarı çıkarak Adana’nın meşhur lezzetlerini tadabilir, havalimanına erken gitmeyip zamanınızı şehir içinde geçirebilirsiniz.

19/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Leeds Bradford Şehir Merkezine Ulaşım

Leeds şehrinde en popüler ulaşım aracı olan otobüsler, havalimanından şehir merkezine giderken yolcu yükünün büyük bölümünü karşılıyor. Daha hızlı ve konforlu bir yolculuk tercih edenler ise taksi veya araç kiralama seçenekleriyle de şehir merkezine gidebilirler.

Taksi

Leeds şehir merkezine en hızlı şekilde yolculuk yapmak istiyorsanız taksiler sizin için uygun olabilir. Havalimanında hizmet veren lisanslı taksi firması Arrow Cars’ın araçları, sizi merkeze 26 dakikada ulaştırıyor. Terminal girişinden kalkan taksileri tutmak için dört farklı seçeneğe sahipsiniz. Online site üzerinden, mobil uygulama üzerinden, telefonla veya terminal önünden ulaşabileceğiniz taksiler, günün her saati hizmet veriyor. İsteyenler için özel Mercedes araç veya 8 kişilik özel araçlar da getirilebiliyor. Yol ücretinin üzerine bagaj ücreti gibi ek ücretler eklenmemesi de taksileri özel kılıyor.

Otobüs

Şehrin anlaşmalı otobüs firması olan Flying Tiger araçları ile şehir merkezine gidebilirsiniz. Diğer seçeneklere göre daha ekonomik olan otobüsler terminaldeki duraklardan kalkıyor. İçerisinde ücretsiz internet ve durakları takip edebileceğiniz dinamik tabelalar bulunan otobüsler yolculara büyük kolaylık sağlıyor. Havalimanındaki 757 numara ile hizmet veren otobüsler, her gün ve gün boyunca aralıksız çalışıyor. Gece vakitlerinde saatte bir, gündüz vakitlerinde ise yarım saatte bir kalkan otobüsler pazar günü ise daha seyrek aralıklar ile yolcu taşıyor.

Araç Kiralama

Leeds şehrinde yolları bulabileceğinizden eminseniz ve şehrin güzelliklerine tanık olarak bir yolculuk yapmak istiyorsanız araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Havalimanındaki ana giriş salonunda bulunan Avis, Enterprise, Europcar ve Hertz firmaları ile görüşerek istediğiniz aracı temin etmeniz mümkün. Aracı kısa sürede teslim alabileceğiniz gibi, dönüşte de zahmetsizce teslim edebilirsiniz.

30/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Görülmesi Gereken Mekanlar
Çevredeki İl ve İlçeler
Leeds Bradford Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
3ºC
7ºC
Cmt
Paz
1ºC
6ºC
Paz
Pzt
3ºC
10ºC
Pzt
Sal
1ºC
5ºC
Sal
Çar
2ºC
6ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Para birimi
x