Uygun Fiyatlı Kasko Teklifi Al

Poliçenizi satın almak için hemen arayın!

0850 433 25 25
Kasko için ruhsat sahibine dair birkaç bilgiye ihtiyacımız var.
*Doldurulması zorunlu alanlar.

Sigortamı Neden Enuygun’dan Almalıyım?

Sayısız Seçenek

İhtiyacınıza en uygun sigorta tekliflerini farklı sigorta firmalarından sizin için hazırlıyoruz. Karşılaştırın sigortanızı alırken daha düşük prim ödeyin, kazançlı çıkın.

En Uygun Poliçe

Doğru teminatlarla ve avantajlı fiyatlarla üstelik taksitli ödeme imkanı ile poliçenizi ister online ister telefonda satın alın. Poliçenizi anında emailinize ve ücretsiz adresinize gönderelim.

Hızlı ve kolay

Tek yapmanız gereken istenen bilgileri kısa forma girmek. Sigorta firmaları size özel teklifleri anında gösterebilir ya da sigorta yetkililerimiz size özel hazırlanmış farklı tekliflerle sizi arar.

Uzman Danışmanlar

0850 433 25 25’den Enuygun’u arayın. Poliçeleriniz ile ilgili tüm konularda sigorta teknik personellerimizle doğrudan görüşerek hizmet alın.

Koronavirüsün sigortanızı nasıl etkileyebileceğini merak mı ediyorsunuz?

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle birçoğunuzun Covid-19 pandemisinin sigortanıza ve sigorta işlemlerinize etkisiyle ilgili soruları ve endişeleri olduğunu biliyoruz. Bu konuda size yardımcı olabilmek için tavsiyelerimizi ve yönlendirmelerimizi derledik.

Detaylı bilgi

Kasko Hasarsızlık İndirimi ve Oranları

YılBasamak NoHasarsızlık indirimi (%)Açıklama
10-İlk kez kasko poliçesi yapan araç sahipleri için uygulanır.
2130İlk 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 30 indirim uygulanır.
3240İkinci 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 40 indirim uygulanır.
4350Üçüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 50 indirim uygulanır.
5460Dördüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 60 indirim uygulanır.
6565Beşinci 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 65 indirim uygulanır.
Not : Bir taşıtın basamak seviyesi, bir yıl içerisinde geçirdiği kaza sayısı kadar düşer. Örnek olarak eğer bir taşıt bir yıl içinde 2 kaza geçirirse, sigortası 2 basamak düşer. Eğer taşıt 7. basamakta ise 5. basamağa düşer.

Kasko Sigortası Teminat Kapsamı

ÜrünTeminatlar*Ek Teminatlar
Kasko SigortasıÇarpma, Çarpışma, YanmaManevi Tazminat
Devrilme, Düşme, YuvarlanmaYurtdışı Teminatı
Hırsızlık, Hırsızlığa TeşebbüsHasarsızlık Koruma Teminatı
Halk Hareketleri, Kötü Niyetli Hareketler, TerörKişisel Eşya Teminatı
Sel ve Su BaskınıYanlış Akaryakıt Dolumu
Toprak Kayması, Fırtına, Dolu, Deprem ve YıldırımEk Aksesuar
Hukuksal KorumaAnahtar ile Çalınma
Çekme ve Çekilme ZararlarıFerdi Kaza
Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk (İMM Teminatı)-
Sigara ve Benzeri Madde Zararları-
Araç Anahtarının Kaybı-
Kemirgen ve Vahşi Hayvan Zararları-
İkame Araç Hizmeti (Yedek Araç Kullanımı)-
Mini Onarım Paketi-
Asistans Paketleri (Kaza ve Arıza Durumunda Çekici Hizmeti)-
*Poliçede belirtilen limitlerle sınırlıdır.

Sigorta Rehberi

Aracımı Sattım Ne Yapmalıyım?

Aracınızın satış işlemi gerçekleştikten sonra satış sözleşmenizle birlikte poliçenizin iptalini de talep ettirmeniz gerekir. Poliçenizin iptali için sigorta şirketinize talepte bulunduktan sonra, şirketin poliçenizin kullanılmayan günlerininin prim tutarını iade etmek zorundadır. Tabii bu iade işleminin gerçekleşebilmesi için sigorta şirketinize satış işlemi bildirimini en kısa süre içerisinde yapmalısınız. Satış tarihi olarak noterde yapılan düzenlemenin tarihi baz alınır. Enuygun üzerinden satın aldığınız poliçenizin, araç satışınızdan sonra iptalinin sağlanması için 0216 469 69 81 nolu iletişim hattından aramanız veya 0553 808 88 48 numaralı telefona Whatsapp aracılığıyla araç satış sözleşmenizi iletmeniz yeterli olacaktır.

Kaza Anında Ne Yapmalıyım?

 • Kaza geçirdiğiniz an ilk olarak arabanızı durdurun ve hayati kontrolleri gerçekleştirin.
 • Yaşadığınız kazanın tekrar gerçekleşmemesi için gereken güvenlik önlemlerini alın.
 • Kazaya karışan araçları, trafik akışında sıkıntı yaşanmayacak bir yere doğru çekin.
 • Kazaya sebebiyet veren tüm araçların fotoğrafını çekin.
 • Kaza ile ilgili tüm detayları kaza tespit tutanağına yazın. (Online tutanağa erişmek için)
 • Kaza durumu sebebiyle polis veya jandarmanın dahil olmasını gerektiriyorsa, polis ya da jandarmayı çağırın.
 • Kaza nedeniyle herhangi bir yaralanma meydana geldiyse ambulans ve kolluk kuvvetlerine haber verin.

Hasar Durumunda Gereken Belgeler

 • Poliçenin fotokopisi ya da resmi
 • Kaza sonrasında hazırlanan tutanak
 • Tutanak tutulmaması durumunda ayrıntılı beyan
 • Kaza yapan araçların ruhsatlarındaki bilgiler
 • Alkol raporu
 • Sigortalının ve sürücünün TC Kimlik bilgileri
 • TC Kimlik Kartı fotokopisi ya da TC Kimlik numarası yazan ehliyet fotokopisi
 • Mağdur aracın sahibinin banka hesap bilgileri

Destek almak istediğinizde Sigorta şirketlerine ulaşabileceğiniz iletişim numaraları;

Anadolu Sigorta0850 724 08 50HDI Sigorta0850 222 8 434Sompo Sigorta0850 250 81 81
Axa Sigorta0850 250 99 99Mapfre Sigorta0850 755 07 55Ak Sigorta 444 27 27
Doğa Sigorta 0850 811 51 00Quıck Sigorta 0850 755 1 755Allianz Sigorta 0850 399 99 99
Generali Sigorta0850 555 55 55Ray Sigorta 444 47 29

Sıkça Sorulan Sorular

Aracın sigorta firmasının anlaşmalı çekicisi tarafından çekilmesi esnasında oluşabilecek ekstra hasarlar sigorta poliçesi dahilinde ödenir. Yetkili olmayan çekiciler tarafından çekilmesi halinde oluşabilecek hasar genellikle ödenir ancak sıkıntıların yaşanması da olasılık dahilinde. Mümkün olduğu kadar sigorta firmasının anlaşmalı olduğu çekicileri tercih edin.
Kasko yaptırırken öncelikle size sunulan teminatları ve hizmetleri gözden geçirmelisiniz. En düşük fiyatlı kasko her zaman doğru kasko olmayabilir. Özellikle primi düşürmek istiyorsanız, meslek grubu indirimlerinden faydalanabilir, bazı teminatların düşürülmesini veya muafiyet uygulanmasını isteyebilirsiniz. Doğru kasko fiyatı en düşük olan değil, ihtiyaçlarınızı ve sorunlarınızı en iyi cevaplayan, en kaliteli hizmeti cazip prim ile sunan kaskodur. Poliçe içeriğinde bulunan, aracınızı koruyan teminatları, servis olanaklarını, hizmet kalitesini incelemelisiniz. Doğru sigorta poliçesini düşük primle almak istiyorsanız, karşılaştırma yapmalı ve hem poliçenizi hem aracı firmanızı yani acentenizi doğru seçmelisiniz.
Mevcut poliçeye işlenmiş herhangi bir hasar dosyası yok ise indirim oranları kaldığı şekilde yeni araç için devam eder. Hasarsızlık indirimini yeni araç poliçesinde devam ettirmenin iki yolu vardır. Birincisi satılan araca ait poliçe araç satışından dolayı iptal edilir ve mevcut hasarsızlık indirimi yeni alınan araca aktarılır. İkincisi ise mevcut poliçe iptal edilmeden sadece araç değişikliği için zeyil yapılır. Her ikisi için farklı prim maliyetleri çıkabilir. Karşılaştırma yaparak karar vermenizi öneririz.
Full kaskonun yeni adı genişletilmiş kaskodur. Genişletilmiş kasko karşılaşılabilecek olası risklerin tamamına karşı poliçede belirtilen tutarlarda teminat sağlayan kasko poliçesidir. GENİŞLETİLMİŞ KASKO teminatları da kendi içinde arttırılıp, eksiltilebilir veya muafiyetler verilerek kapsamı daraltılabilir. Poliçe teklif aşamasında ihtiyacı ve riskleri doğru tanımlayarak hem teminat hem prim tutarında en uygun olan GENİŞLETİLMİŞ KASKO poliçesi aracınız için hazırlanmalıdır.
Kasko poliçeleri genel şartlarında belirtilmiş durumlar esas alındığında kazaya sebep olan kusurlu sürücü alkollu ise karşılaştığı zarar teminat dışında kalır.

Koronavirüs, hayatımızı birçok farklı şekilde etkiledi. Bu pandemiden sigortalarınızın ve sigorta işlemlerinizin nasıl etkilendiğini sizler için detaylıca anlattık.

Seyahat Sağlık Sigortası Covid-19’u kapsıyor mu?

Yurtdışı seyahat sağlık sigortası pek çok ülkeye seyahat için zorunlu bir poliçe haline geldi. Ülkeler sınır girişlerinde bu poliçenin yapılmış olmasına özellikle dikkat ediyor, vize başvurunuz olsun veya olmasın bu poliçeyi yaptırmanızı mutlaka öneririz. Covid-19 tedavi masrafları oldukça pahalı. Özellikle Avrupa’da bu masraflar çok daha fazla. Bu sebeple hem seyahat edecekler tarafından hem de ülkeler tarafından seyahat sağlık sigortası yolculuklarda büyük önem taşımaya başladı. Covid-19 salgınının yayılım hızı dikkate alındığında, ülke dışına seyahat edecekler için büyük risk olan Covid-19’u kapsayan yurtdışı seyahat sağlık sigortası kişinin hem tedavi masraflarını karşılıyor hem de sigortalının otelde karantinaya alınması durumunda acil ihtiyaçlarında da güvence altına alınmış oluyor. Teminatları detaylı olarak belirtmek gerekirse; Yurt dışında Covid-19 tanısı konulduğunda, hastalıkla ilgili tıbbi ve yatarak tedavi masrafları, teminatlar dahilinde karşılanıyor. (max. 30.000 EURO) Eğer yurt dışı seyahatiniz sırasında Covid-19 teşhisi konulursa ve bu nedenle karantinada kalmak zorunda kalırsanız ortaya çıkacak konaklama, yemek ve giyim masrafları bu teminat dahilinde ödeniyor.

Özel Sağlık ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Covid-19’u kapsıyor mu?

Tüm dünyayı etkisi altına Covid-19 salgınıyla birlikte, sağlık olgusunun hayatımızdaki önemini bir kez daha hatırladık. Yaşadığımız bu olağanüstü dönemde, çalıştığımız sigorta şirketlerinin sigortalılara her anlamda destekleri devam ediyor. Normalde salgın hastalıklar, sağlık sigortası söz konusu olunca poliçe teminatı kapsamı dışındaydı. Ancak bu olağanüstü dönemde şirketler, anlaşmalı olduğu hastanelerde Covid-19 tedavisi ile ortaya çıkacak fark ücretleri ve tedavi giderlerini salgın süresince mevcut teminat limitleri dahilinde poliçe öncesinde var olmaması şartı ile özel şartları kapsamında karşılama kararı aldı. PCR testi ise devlet tarafından karşılandığı için sigorta şirketleri tarafından karşılanmıyor.

Kaskom Covid-19’u kapsıyor mu?

Covid-19 salgını, kişisel dezenfeksiyon kadar bulunduğumuz ortamların sterilizasyonuna da daha çok dikkat etmemizi gerektirdi. İş yerlerimiz, evimiz ve hatta araçlarımızın dezenfekte olması da hepimiz için önemini arttırdı. Bu kısımda hemen hemen çoğu sigorta firması kasko poliçesinin içerisine mini onarım hizmeti dahilinde “araç içi ozon sterilizasyon ve antibakteriyel dezenfeksiyon” teminatı ekledi. Araçların yoğun olarak kullanımı, insan giriş çıkışlarının fazla olması, genelde camların kapalı olması nedeniyle hava yolu ile insan sağlığını tehdit eden mikrobiyolojik yüklerden dezenfeksiyon ile korunmak amaçlanıyor. Yılda bir kez mini onarım kapsamında verilen bu hizmetler, kasko poliçesi sahiplerine ekstra avantaj ve kolaylık sağlıyor. Araçları tavanından tabanına havası dahil olmak üzere dezenfekte ediyor ve %99,99 bakteri, virüs ve mantarlardan arındırıyorlar. Tüm bu işlemler Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve ruhsatlandırılmış bir şekilde gerçekleşiyor.

Tüm Sigorta Ürünleri