Zugdidi Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Zugdidi Hakkında

Gürcistan’a bağlı Zugdidi, ülkenin Megrelya bölgesinde yer alıyor. Çhouşi Nehri kıyısında kurulan tarihi şehrin nüfusu ise 70 bine yaklaşıyor. Turistler için çok fazla görülecek yer ve aktivite vaat etmeyen Zugdidi genellikle ülkedeki büyük şehirler arasında seyahat ederken bir duraklama noktası olarak ziyaret ediliyor. 

Buna karşılık eğer şehirde gezmek için 1 gün veya daha fazla zamanınız varsa, Zugdidi’nin turistik noktalarını keşfe çıkabilirsiniz. Bölgede yetişen ender bitkilere ev sahipliği yapan Zugdidi Botanik Bahçesi bu anlamda hayli enteresan bir durak sayılabilir. Ayrıca kentin geçmiş yüzyıllara uzanan enteresan tarihini gözler önüne seren Zugdidi Tarih ve Etnografya Müzesi burada görülmeye değer. Günümüzde müze olarak kullanılan ve yemyeşil bir bahçenin ortasına yerleştirilen Dadiani Sarayı ise Zugdidi’nin bir diğer ilginç yapısı.

Karasal iklimin etkisindeki Zugdidi kış mevsiminde şehri etkisi altına alan kar yağışıyla birlikte iyice soğuyor. Bu nedenle kenti eğer mümkünse gezmeye çok daha elverişli olan baharda veya yaz mevsiminde ziyaret etmeniz tavsiye edilir. Üstelik Zugdidi konaklama konusunda başkent Tiflis ve diğer turistik şehirler kadar gelişmiş sayılmaz. Eğer şehre seyahat etmek planlarınız dahilindeyse, bu detayı göz önünde bulundurmanızda yarar var. Kalacağınız yeri öncesinde ayarlayarak Zugdidi’de daha keyifli ve sorunsuz bir seyahat geçirebilirsiniz. Şehre ulaşmak için ise Tiflis’e veya yakınlardaki diğer uluslararası havalimanlarına uçabilir, daha sonra Gürcistan içinde hayli yaygın olan otobüslere aktarma yaparak Zugdidi’ye gelebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Zugdidi otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Zugdidi otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Zugdidi otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
expand_less