Ürgüp - Ankara Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
292 km
Yaklaşık Sefer Süresi
4 sa 59 dk
En Son Satış
10 dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
300 TL
Günlük Sefer Sayısı
2 Sefer noktası
Popüler Otobüs Firmaları
Öncü Seyahat, Nevşehir Seyahat

Ankara Seyahat Rehberi

Ürgüp Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Nevşehir’in her yıl binlerce turisti çeken yerleşimlerinden Ürgüp’te yer alan terminal, minibüs veya servis gibi araçlarla kolaylıkla ulaşılabilecek bir noktada konumlanıyor. Bölgede konaklarken direkt olarak otelinize çağırabileceğiniz taksiler ise bir başka pratik seçenek. Hangi aracı tercih ettiğiniz fark etmeksizin yolculuk genellikle 15 dakikadan az sürüyor. 

Servis Aracı 

Ürgüp’ün merkezinden geçen servis araçları, yolculara sene boyunca ücret ödemeden turistik beldenin terminaline erişme fırsatı sunuyor. Bazı büyük otellerin yakınında da duran servislere binerek ortalama 10 dakikada Ürgüp Terminali’nde olabilirsiniz. 

Taksi 

Ürgüp’te taksiler, terminale doğru gelirken yolculuğunu hızlandırmak isteyenler için ideal. Üstelik Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarından ziyaretçileri çeken beldede taksi bulmak son derece kolay. Dilerseniz telefonla yakınlarda yer alan durakları arayarak konakladığınız yerin önüne araç çağırabilirsiniz. Ücretler ise beldenin merkezinden terminale gelenler için çok yükselmiyor. Ayrıca bölgede seyahat eden diğer yolcularla ortak taksi tutmayı düşünebilir, ödeyeceğiniz ücrette tasarruf edebilirsiniz.  

Minibüs  

Sabah erken saatlerden itibaren çalışmaya başlayan minibüsler, Ürgüp Terminali’ne servis veya taksi dışında alternatif bir araçla erişmek isteyenler için ideal. Belde merkezinden minibüsle terminalin önüne gelmek yaklaşık 10 dakika sürüyor. Bu sayede yolda fazla zaman kaybetmeden otobüse yetişebilirsiniz. 

Otobüs 

Önceden rezervasyon yaptırmanız halinde özel tur otobüsleriyle de Ürgüp Terminali’ne ulaşabilirsiniz. Bölgeyi turistik amaçla ziyaret edenler tarafından sıkça kullanılan tur otobüsleri, özellikle gruplar için son derece uygun. Tur otobüslerinin ücreti ise yolcuların sayısına ve gidilen mesafeye göre farklılık gösterebiliyor. 

Ankara Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Her gün binlerce yolcuya hizmet veren Ankara Terminali’nden şehir merkezine ulaşım için pek çok ulaşım alternatifi sunuluyor.

Ankaray

Terminal içerisinde bulunan Ankaray metro istasyonundan şehrin pek çok noktasına kolayca gitmeniz mümkün. Sabah 6:00’dan gece yarısına kadar hizmet veren Ankaray, terminalden şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen yollardan biri.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde onlarca otobüs firması hizmet veriyor ve çoğu firma yolcularına ücretsiz yolcu servisi sağlıyor. Bu servisler her yarım saatte bir kalkıyor ve şehrin belirli ana noktalarına ulaşmanızı sağlıyor.

Belediye Otobüsleri (EGO)

Terminal çıkış kapısı önünde bulunan otobüs duraklarından kalkan442-3, 419, 479, 417, 545, 230-3, 419 A, 479, 484, 417, 217, 511-3, 573, 521-3, 512-3, 524, 564, 537, 573 ve 511 numaralı otobüs hatları ile Ankara’nın her semtine kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Terminalden 2 dakika yürüyüş mesafesindeki Mevlana Bulvarı’nda minibüs durağı bulunuyor. Minibüslere terminalden şehrin hemen her semtine kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Terminalin çıkış kapısı yanında 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları bulacaksınız. Taksi hizmetini kullanarak şehrin her yerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ürgüp - Ankara Otogarı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs FirmasıBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
Öncü Seyahat300 TL14 sa 59 dk
Nevşehir Seyahat450 TL14 sa 59 dk
map placeholder
expand_less