Ureki Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ureki Hakkında

Gürcistan'ın Karadeniz kıyısında mükemmel bir konuma sahip olan Ureki şehri, Guria bölgesindeki Ozurgeti sınırları içerisinde yer alıyor. Yaklaşık 1422 nüfuslu Ureki, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’in 300 km batısında; Batum’un ise yaklaşık 60 km kuzeyinde bulunuyor. İstanbul başta olmak üzere Karadeniz ve diğer bölgelerdeki şehirlerden otobüs ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz Ureki, Karadeniz'deki birçok sahilin aksine çakıl taşlı değil, kumlu plajlara ev sahipliği yapıyor. Hatta sadece çipli kimliğiniz ile ziyaret edebileceğiniz Ureki’deki plajların bazılarının kardiyovasküler hastalıklar da dahil olmak üzere birçok rahatsızlığa iyi geldiği düşünülüyor. Çok sayıda yeşillik ve ormanlık alanın olduğu Ureki’de trekking, hiking gibi doğa aktivitelerine de katılabilirsiniz.

Deniz seviyesinden 4 metre yükseklikte Ureki’de en çok ziyaretçi çeken yerlerin başında gelen Ureki Plajı’nı çevreleyen yeme içme mekanlarında Gürcistan mutfağına özgü lezzetleri tadabilirsiniz. Karadeniz kıyısında popüler bir sahil kasabası olan Ureki’nin merkezi denizden sadece birkaç kilometre uzaklıkta bulunuyor. Ureki'nin birkaç kilometre kuzeyindeki Supsa Köyü’nü de mutlaka gezilecek yerler listenize dahil edin. Şehir içi ulaşımında en çok tercih edilen marshutka adındaki minibüs ve taksilerin yanı sıra araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Ureki ve Grigoleti’nin kuzeydeki Kolkheti Milli Parkı ve Paliastomi Gölü de kesinlikle görülmeye değer.

Ureki seyahatinizde tarihi Jikhanjiri Kalesi’nin kalıntılarını ve Ureki tren istasyonunun 21 km güneydoğusunda bulunan Gurianta Köyü’ne yakın konumdaki Vashnari’de 4. yüzyıldan kalma tarihi yapıları görebilirsiniz. Ureki’den günübirlik gidebileceğiniz Chekhedana’da ise 1609'da Mamia Gurieli tarafından yaptırılan görkemli Çehedana Kilisesi’ni ziyaret edebilir ve inşa tarihi 18. yüzyıla kadar uzanan meşhur Mamukas Kalesi’ne çıkabilirsiniz. Son olarak da Konchkati Kilisesi ve Kalesi’ni de rotanıza ekleyebilirsiniz.

Denizi sığ ve düz olan, genellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilen Ureki Plajı’nda jet ski, uçurtma sörfü, su kaydırağı vb. su aktivitelerine katılarak tatilinizi daha eğlenceli bir hale getirmeniz mümkün. Amfi tiyatro, canlı müzik mekanları, bowling oynayabileceğiniz yerler, alışveriş merkezleri, Gürcistan genelinde 50’den fazla mimari eserin maketini göreceğiniz minyatür park vb. yerler ile ziyaretçilerin ilgisini çeken Ureki’nin tamamını keşfetmek için en az 3-4 gününüzü ayırmanızı öneriyoruz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ureki otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Ureki otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Ureki otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
expand_less