Senaki Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Senaki Hakkında

Batı Gürcistan’da yer alan Senaki, Senaki Belediyesi’nin merkezi olmakla birlikte Gürcistan Apostolik Otokepali Ortodoks Kilisesi Ckhorotskhu Eparchy’nin ikametgahı olması yönüyle de dikkat çekiyor. Tekhura/i ve Tsivi nehirleri arasında mükemmel bir konuma sahip olan ve deniz seviyesinden yaklaşık 28-38 metre yükseklikte yer alan Senaki’ye Türkiye’nin birçok şehrinden aktarmalı veya aktarmasız olarak otobüsle ulaşım mümkün.

Senaki’ye en yakın şehirlerden biri olan Trabzon’dan otobüse binecek olursanız 5 saat; İstanbul’dan ise 18-19 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Samegrelo-Zemo Svaneti bölgesinde yer alan Senaki, etimolojik olarak Gürcücede, Sulkhan-Saba Orbeliani'ye göre “küçük oda” veya “şapel” anlamına geliyor.

Gürcistan'ın Samegrelo-Zemo Svaneti bölgesindeki 4-6. yüzyıldan kalma tarihi Nokalakevi Kalesi 20 hektarlık bir kompleks içinde yer almakla birlikte bu bölgede bulunan arkeolojik kalıntıları da bizzat yakından görme şansı bulabilirsiniz. Tekhuri Nehri'nin kıyısında stratejik bir konuma sahip olan Nokalakevi Kalesi’nin savunma duvarlarının içinde, aynı isimle Nevşehir ilinde de olan Kırk Şehitler Kilisesi bulunuyor. Samegrelo-Zemo Svaneti bölgesindeki Martvili yolunu kullanırsanız, Senaki merkezinden 15 km katederek kolaylıkla kale kompleksine ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Senaki otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Senaki otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Senaki otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
map placeholder
expand_less