Razgrad Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Razgrad Hakkında

Bulgaristan'ın kuzeydoğusunda kurulan Razgrad, aynı adlı bölgenin yönetim merkezi. Yetiştirdiği pek çok güreşçi sayesinde ‘’Pehlivanlar Şehri’’ unvanını alan Razgrad Tuna Nehri'nin güneyinde yer alıyor. Kırcaali ile birlikte Bulgaristan içinde en fazla Türk nüfusu barındıran yerleşimlerden olan şehirde yaşayanların toplam sayısı ise 35 bin civarında. Beyaz renkli Razgrad Saat Kulesi ile ünlenen şehirde ayrıca Avrupa'daki en büyük camilerden biri olan İbrahim Paşa Camii görülebilir. Bizans, Osmanlı hatta Roma döneminden kalıntılara rastlanan şehrin ilk olarak ne zaman kurulduğu tam olarak bilinmiyor. Ancak günümüzden yüzyıllar öncesinden bugüne ulaşan eserler Razgrad’ın hayli eski bir yerleşim olduğu konusunda ipuçları veriyor.  

Edebiyat alanında ün kazanan pek çok ismin doğduğu yer olan Razgrad ve civarında yetişenler arasında Muharrem Tahsin, İsmail Çavuş, Sabri Tata, Ali Pir ve Ahmet Şerif sayılabilir. Şehrin adı ayrıca güreşte başarıya ulaşan pek çok meşhur pehlivanla birlikte anılıyor. Osman Durali ve Koca Yusuf gibi pehlivanlar Razgrad denince akla gelen önemli güreşçilerden.

Polonya’dan Poznan, Türkiye’den Avcılar ve Odunpazarı, Yunanistan’dan Selanik ve Hollanda’dan Assen gibi yerleşimlerle kardeş şehir olan Razgrad’a gelmek için tren ve otobüs seferlerinden yararlanabilirsiniz. Başkent Sofya veya Varna’da bulunan havalimanlarına uçtuktan sonra ülkenin kuzeydoğusundaki bu küçük şehre tren ve otobüslerle yolculuk yapabilirsiniz. Şehirde hava sıcaklığı bahar ve yaz döneminde genellikle ılıman sayılabilecek değerlerde seyrediyor. Kış geldiğinde ise Razgrad ülke içindeki konumunun da etkisiyle iyice soğuyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Razgrad otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Razgrad otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Razgrad otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
map placeholder
expand_less