Poti Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Poti Hakkında

Gürcistan'ın liman şehri Poti, geçmişten bu yana adı genellikle ticaret ile beraber anılan yerleşimlerden. Geçmişte antik bir Yunan kolonisi olan Fasis’in bulunduğu bölge üzerinde kurulan şehrin ismini de buradan aldığı düşünülüyor. Liman ticareti ve endüstri konusunda hayli gelişmiş olan şehrin nüfusu 50 bin civarında. Başkent Tiflis'e yaklaşık 350 kilometre uzaklıkta bulunan Poti’nin iklimi ise hayli değişken. Şehirde ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde düzensiz yağmur geçişlerine rastlamak mümkün. Bu nedenle Poti ve civarına seyahat etmeyi planlayanlar çok kısa bir süre için şehre geliyor olsalar dahi yanlarına şemsiye ve yağmurluk benzeri eşyalarını almalılar. 

Tarihte Safevi Devleti, Ruslar ve Osmanlılar tarafından yönetilen şehirde günümüzde halen bu dönemlerden geriye kalan bazı eserleri görebilirsiniz. Altın rengindeki kubbesi ile göz kamaştıran Poti Katedrali bu yapılardan yalnızca biri ve belki de en ünlüsü. Kolhis Kültürü Müzesi, eski çağlarda Kafkas coğrafyasına hakim olan bu eski medeniyete dair ilginç ipuçlarını ziyaretçilerine sunuyor. Günümüzde halen büyük ölçüde ayakta kalmayı başaran Poti Kulesi ise şehri yüksekten seyretmek isteyenlere enfes bir panoramik manzara vaat ediyor.

Dilerseniz Poti’nin tarihi zenginliklerini keşfettikten sonra biraz da doğal güzelliklerine vakit ayırabilirsiniz. Kolkheti Ulusal Parkı suyun içine doğru uzanan sazlıklarıyla bölgede dinginlik arayanların gözde adreslerinden. Paliastomi Gölü ise kıyısında yürüyerek fotoğraf çekmek ve yine manzarayı izleyerek huzurla dolmak için ideal. Başkent Tiflis’ten karayolu ile ortalama 3 saatte ulaşılabilen Poti’ye demiryoluyla seyahat seçeneği de bulunuyor. Poti ile Tiflis arasında sürekli çalışan trenler ulaşım konusunda bölgeyi ziyaret edenlerin işini hayli kolaylaştırıyor. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Poti Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Poti otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Poti otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Poti otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Poti seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Poti seferleri düzenliyor.
map placeholder
expand_less