Pamukova Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Pamukova Hakkında

Sakarya şehrinin sınırlarında bulunan Pamukova, Marmara Bölgesi’nin turistik ve tarihi ilçelerinden biri. Sapanca, Geyve, Adapazarı, Gölpazarı ve Osmaneli gibi diğer ilçelerle çevrelenen Pamukova’da 30 bin civarında nüfus yaşıyor. Üstelik bölgede nüfusun büyük çoğunluğunu Balkan göçmenleri meydana getiriyor. Önemli karayolu hatlarının üzerinde bulunması sayesinde hayli kolay ulaşılabilen ilçeye tüm yıl boyunca otobüsle seyahat edebilirsiniz. Uçakla ulaşmak için ise uluslararası seferlere de açık olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Tarih boyunca Bizanslılardan Selçuklular ve Osmanlılara dek çeşitli devletlerin idaresinde kalan bölgede özellikle tarih öncesi çağlara ait höyükler hayli dikkat çekici. Pamukova ve civarındaki gezinize bu höyüklerden başlayabilir, kendinizi bir anda binlerce yıl öncesinin büyüleyici atmosferinde bulabilirsiniz. Osmanlı yönetimi sırasında ‘’Akhisar’’ olarak adlandırılan ilçe, zaman içinde gitgide daha fazla önem kazanmasıyla ve özellikle tarım alanındaki hızlı gelişimiyle biliniyor. 

Sakarya kent merkezinden araçla ortalama 40 dakikada ulaşılabilen ilçede görülebilecek pek çok harika yer ve tadını çıkarabileceğiniz çeşitli aktivite alternatifleri mevcut. Günümüzde Pamukova’nın kuzeyinde kalan Paşalar Kalesi, artık eski görkemini tam anlamıyla taşımasa da görülmeye değer. Üstelik kalenin bulunduğu bölgeden olağanüstü bir manzarayı seyredebileceğinizi anımsatalım. Kırca Yaylası ve Karandere Şelalesi ise sıcak geçen Pamukova yazlarında adeta içinizi ferahlatacak muazzam adreslerden. Özellikle yaz aylarında gerçekleşen eğlence dolu festivallerle daha hareketli günler yaşayan Kırca Yaylası’nda tertemiz havayı solurken dinlendiğinizi hissedeceksiniz. Piknik ve kamp yapmak için hayli ideal sayılan Kaymakam Suyu Yaylası ise hem huzur dolu doğası hem de ilçenin merkezine yakın konumuyla öne çıkıyor. 

Pamuokva seyahatiniz sırasında ilçede bulunan genellikle küçük ve az yıldızlı tesisleri tercih edebilirsiniz. Özellikle bahar aylarında bölgenin büyüleyici doğasına yakın olmak istediğinizde ise çadırınızla gelerek kamp yapabilirsiniz. İstanbul’a yaklaşık 200 kilometre mesafedeki Pamukova’ya şehirden otobüsle ortalama 3 saatte yolculuk mümkün. Ayrıca Bursa, Kocaeli, Ankara, Bilecik ve İzmir gibi diğer şehirlerden de ilçeye aktarmaya gerek duymadan seyahat etme şansınız bulunuyor.

Pamukova Otogarı Hakkında

Sakarya'nın 29.000 nüfuslu ilçesi Pamukova’nın otogarı, ilçe merkezindeki pek çok noktaya yürüyüş mesafesinde, güzel bir konumda yolculara ulaşım hizmet veriyor. Çok bavulunuz varsa Pamukova Otogarı’ndan belediye otobüsleri, minibüsler ve taksilerle de hem Pamukova merkezine hem de Sakarya merkezine, çevre ilçelere ve turistik noktalara kolayca gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otogar çevresindeki cadde ve sokaklarda duraklarını görebileceğiniz Pamukova belediye otobüsleriyle her 15 dakikada bir otogardan Pamukova Belediyesi Gökpark, Pamukova Devlet Hastanesi, SUBÜ Pamukova Meslek Yüksekokulu, Ankara Caddesi, Fatih Caddesi, İstasyon Caddesi gibi yoğun noktalara ve Elperek Mahallesi, Yenice Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Gökgöz Mahallesi, Mekece Mahallesi gibi yoğun nüfuslu mahallelere ulaşmak mümkün.

Minibüsler

Otogar içindeki kendi alanlarından hareket eden Pamukova birlik kooperatifi minibüsleri ile de otogardan Sakarya'nın Akyazı, Geyve, Hendek, Sapanca, Serdivan, Söğütlü ve Taraklı gibi 16 ilçesine ve bütün köylerine her saat başı gidebilirsiniz. Birlik minibüsleriyle Sapanca Gölü çevresindeki otellere ve turistik tesislere de Pamukova Otogarı’ndan gitmeniz mümkün.

Taksi

Oldukça küçük bir ilçe olan Pamukova’da taksiler sadece çok bavulu olan yolcular tarafından kullanılıyor. Otogar çıkış kapısı önünde durağını bulabileceğiniz taksilerin yanı sıra Ankara Caddesi’nde durağı olan 0264 551 54 58 telefon numaralı Pamukova Taksi ile de hem ilçe içinde her yere hem de Sapanca gibi çevre ilçelere gidebilirsiniz.

Pamukova Otogarı Hakkında

Sakarya merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Pamukova Otogarı’na ilçe merkezindeki resmi daireler, ana caddeler ve birçok mahalleden yürüyerek kısa sürede gidebilirsiniz. Otogara ulaşım için belediye otobüsleri, minibüsler ve taksiler de hem ilçe merkezinden hem de Sakarya ve çevre ilçelerden yolculara ulaşım hizmeti sağlıyor.

Belediye Otobüsleri

İlçe içinde hemen her cadde ve mahallede duraklarını görebileceğiniz belediye otobüsleriyle SUBÜ Pamukova Meslek Yüksekokulu, Pamukova Devlet Hastanesi, Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı, Fatih Caddesi ve Pamukova Tren İstasyonu gibi birçok yoğun noktadan da yolcuların otogara ulaşımını sağlıyor.

Pamukova-Mekece-Adapazarı arasına ulaşım sağlayan otobüsler ise her gün sabah saat 06:00 ile 19:30 arasında her yarım saatte bir yolculara hizmet veriyor.

Minibüsler

Hem ilçe içi hem de ilçeler arasında ulaşım hizmeti sağlayan minibüslerle de Cumhuriyet Mahallesi, Yenice Mahallesi, Gökgöz Mahallesi gibi büyük mahallelerinden veya Pamukova Birlik Kooperatifi minibüsleri ile Sakarya’nın 16 tane ilçesinden ve köylerinden her saat Pamukova Otogarı’na ulaşmanız mümkün.

Taksi

Ankara Caddesi’nde hizmet veren Pamukova Taksi durağından 0264 551 54 58 telefon numarasından taksi çağırarak hem Pamukova Otogarı’na hem de ilçe çevresindeki turistik noktalara uygun fiyatlarla gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Pamukova Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Pamukova otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Pamukova otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Pamukova otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Pamukova yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
Bursa - Pamukova 2 saat 30 dakika , Antalya - Pamukova 7 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Pamukova seferleri bulunuyor?
expand_more
Kale Seyahat, Ali Osman Ulusoy, Kaptanoğlu Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Pamukova seferleri düzenliyor.
expand_less