Ortaklar Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ortaklar Hakkında

Ortaklar, Aydın’a bağlı Germencik ilçesinin sınırlarında bulunan mahallelerden biri. Hayli küçük bir yerleşim olan mahalle, Şirince, Selçuk, Efes Antik Kenti ve Kuşadası gibi bölgede yer alan turistik yerlere oldukça yakın. Ortaklar ve çevresindeki diğer noktalara ulaşmak için hava yoluyla İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na uçabilir ve daha sonra toplu taşıma araçlarına aktarma yaparak veya araç kiralayarak buraya ulaşmayı tercih edebilirsiniz. Bölgede çalışan trenlerle yolculuksa kuşkusuz çok daha nostaljik ve keyifli bir alternatif olarak dikkate değer. 

Tarihi mahallede kısmen karasal özellikler taşıyan Akdeniz iklimi etkili. Bu sayede Ortaklar seyahati için genellikle her mevsim ve zaman elverişli sayılabilir. Önceki yıllarda sadece geniş zeytinlikler ve incir ağaçlarıyla kaplı olduğu bilinen mahalle, özellikle İzmir ile Aydın arasında çalışan demiryolu hattının inşasından sonra hızla gelişti. 2012 yılında belde olan Ortaklar, daha sonra alınan kararla mahalle statüsüne kavuştu. Özellikle 1910’lu yıllardan sonra çevredeki diğer yerleşimlerden gelen göçlerle nüfusu artan Ortaklar’ın tarihte ‘’Pınarbaşı’’ ve ‘Reşadiye gibi isimler aldığı da biliniyor. 

Tire, Kuşadası ve Söke gibi popüler ilçelere komşu olan Ortaklar, 1930’lu yıllarda şimdiki adına kavuştu. Bölgede ekonomi genellikle incir, zeytinyağı ve sebze tarımı üzerine kurulu. Ayrıca son yıllarda sayıları giderek artan tuğla fabrikaları ile tekstil atölyeleri de ilçe ekonomisini canlandıran unsurlar arasında. Tüm bu özelliklerinin yanında Ortaklar denince akla gelen ilk şeylerden biri ise kuşkusuz enfes çöp şiş. Genellikle İzmir ile Aydın arasında bulunan yol üzerine sıralanan çöp şiş restoranlarında bu enfes tadı deneme şansı bulabilirsiniz. Aydın’ın tarihi yerleşimine rahatlıkla ulaşmak için ise kent merkezinden Ortaklar yönüne doğru hareket eden toplu taşıma araçlarından yararlanabileceğinizi anımsatalım. Üstelik bazı otobüsler yolculara aktarma gerekmeden direkt ilçeye yolculuk yapma fırsatı sağlıyor.

Ortaklar Otogarı Hakkında

Aydın’a 107 kilometre, Germencik ilçesine ise 10 kilometre uzaklıktaki Ortaklar Otogarı, merkezi bir konumda bulunduğu için ulaşımı oldukça kolay. Kısa bir yürüyüşle gidebileceğiniz otogara isterseniz belediye otobüsleri, minibüsler ve taksilerle de gitme şansınız var.

Minibüsler

Ortaklar Tren İstasyonu ve Organize Sanayi Bölgesi’nin yanı sıra Hürriyet Caddesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi ve Ortaklar Atatürk Parkı gibi merkezi noktalarda da duraklarını görebileceğiniz minibüslerle Ortaklar Otogarı’na her 15 dakikada bir rahatça gidebilirsiniz.

OtogaraAydın merkezi ve Kuşadası, Didim, Söke gibi 17 ilçesinden ve köylerinden gitmek için ise S.S. Ortaklar Minibüs Kooperatifi’nin sağladığı minibüsleri kullanabilirsiniz. Her saat hareket eden bu minibüslerle Aydın çevresindeki turistik noktalara da gitmeniz mümkün.

Aydın Belediye Otobüsleri

Aydın merkezinden Ortaklar Otogarı’na ulaşım için Aydın Belediyesi’ne bağlı belediye otobüsleri de hizmet veriyor. Günde 6 sefer düzenleyen 402 hat numaralı ADÜ-Ortaklar otobüsü, sabah saat 07:20 ile 17:10 saatleri arasında yolculara hizmet veriyor.

Taksi

Tek bir taksi durağının bulunduğu küçük Ortaklar beldesinde, otogara hızlı bir şekilde ulaşmak için taksi de kullanabilirsiniz. Ortaklar Taksi durağına 0530 247 88 25 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Ortaklar Otogarı Hakkında

Aydın merkezine 26 kilometre uzaklıktaki Germencik ilçesine bağlı bir belde olan Ortaklar’ın otogarı, küçük belde merkezinde, ana caddelere ve resmi dairelere oldukça yakın bir konumda. Kısa bir yürüyüşle otogardan Ortaklar Tren İstasyonu ve Ortaklar Jandarma Karakol Komutanlığı gibi noktalara da kolayca gidebilirsiniz. İsterseniz otogardan hareket eden belediye otobüsleri, minibüsler ve taksilerle de hem belde merkezinde her noktaya hem de Aydın merkezine ve diğer turistik ilçelerine ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Otogar içerisindeki duraklarından her yarım saatte bir hareket eden minibüsler, Ortaklar Otogarı’ndan Organize Sanayi Bölgesi, Hürriyet Caddesi, Taşlı Caddesi gibi büyük mahallelere ve beldenin hemen her mahallesine gece saat 21:00’a kadar ulaşım sağlıyor.

İlçeler arası ulaşım ağlayan kooperatif minibüsleriyle ise otogardan her yarım saatte bir Germencik ve Aydın’ın yanı sıra Kuşadası, Didim, Nazilli, Söke, İncirliova ve Buharkent gibi Aydın’ın 17 ilçesine ve bütün köylerine de gidebilirsiniz.

Aydın Belediye Otobüsleri

Aydın ve Ortaklar arasında ulaşım hizmeti veren belediye otobüsleri ile de Ortaklar Otogarı’ndan Aydın ve çevre ilçelere gitme şansınız var. 402 hat numaralı ADÜ-Ortaklar otobüsü, sabah 07:20’den akşam 17:10 saatleri arasında günde 6 sefer düzenliyor.

Taksi

Ortaklar, oldukça küçük bir ilçe olduğu için pek çok noktaya otogardan yürüyerek gidebilirsiniz. Ulaşım için taksi kullanmak istiyorsanız terminal çıkış kapısı önünde durağını görebileceğiniz taksilerle de ilçede istediğiniz noktaya kısa sürelerde ulaşmanız mümkün.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ortaklar otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Ortaklar otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Ortaklar otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
map placeholder
expand_less