Omurtak Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Omurtak Hakkında

Bulgaristan’ın Eski Cuma bölgesine bağlı Omurtak veya bilinen diğer adıyla Osman Pazarı, 25 bin nüfusuyla küçük bir şehir. Balkan Dağları’nın kuzey yamacında inşa edilen şehrin sınırlarında Petrino, Visok, Ugledno ve Verentsi gibi bazı küçük yerleşimler bulunuyor. Aynı isimli bölgesel belediyenin başkenti olan şehir ayrıca Bulgar astronot Aleksandar Aleksandrov’nin doğum yeri.

Tarihinin Neolitik Çağ’a değin uzandığı tahmin edilen Omurtak özellikle bölgede Osmanlı egemenliğinin başlamasıyla ticaret gibi alanlarda büyük bir hızla gelişti. Şehir 1878 yılında gerçekleşen Osmanlı Rus Savaşı’nın ardından Osmanlı Devleti’nden ayrıldı. Üstelik bölgede yaşayan Türklerin bir bölümü bu dönemde şehri terk ettiler ve yerlerini Bulgar asıllı yerleşimciler aldı.

Uluslararası havalimanlarına kısmen uzak sayılan bir noktada bulunan şehrin yakınlarına Bulgaristan içinde hayli yaygın olan trenlerle gelebilirsiniz. Başkent Sofya ve Varna gibi şehirlerden bölgeye ayrıca şehirlerarası otobüslerden yararlanarak seyahat etmek de mümkün. Bulgaristan’ın kuzeydoğusunda yer alan Omurtak genellikle soğuk ve sert iklimiyle biliniyor. Bu nedenle şehre kış döneminde gelecek olanların mümkün olduğunca soğuktan korunmalarına yardımcı olacak kalın giysileri tercih etmelerinde yarar var.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Omurtak Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Omurtak otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Omurtak otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Omurtak otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Omurtak yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Omurtak 9 saat , Bursa - Omurtak 11 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Omurtak seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm, Huntur Türkiye’nin birçok şehrinden Omurtak seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
  • İstanbul-Avrupa
    8 saat schedule
  • Bursa
    10 saat schedule
map placeholder
expand_less