Lanchkhuti Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Lanchkhuti Hakkında

Ülkenin Guria bölgesi sınırlarında yer alan Lançhuti, Gürcistan’a bağlı bir belediye ve şehir. Nüfusu 30 bini aşan şehirde ekonomik yaşam genellikle çay üretimi üzerine yoğunluk kazanıyor. Lançhuti ayrıca tuğla, kiremit ve konserve gibi ürünlerde de Gürcistan’ın önde gelen yerleşimlerinden. Karadeniz kıyısındaki turistik şehir Batum ile Samtredia arasında çalışan demiryolu hattı Lançhuti’den geçiyor. Böylece şehre ulaşmak çok daha kolay hale geliyor. 

Guria bölgesinin başkenti olan şehir yakınlardaki eski manastırları ve plajları ziyaret etmek için harika bir yer. Sovyet yönetimi sırasında daha çok küçük kasaba görünümünde olan Lançhuti, sonradan demiryolu hattının da hizmete girmesiyle inanılmaz bir hızla gelişti. Bölgeye ulaşmak için ortalama 350 kilometre mesafedeki Tiflis Uluslararası Havalimanı’na uçabilirsiniz. Diğer seçenekler ise 80 kilometre uzaklıktaki Batum ve şehrin 50 kilometre dışındaki Kutaisi. Ayrıca yaklaşık 280 kilometre mesafede bulunan Trabzon Havalimanı’ndan yola çıkarak Lançhuti’ye gelebilirsiniz. Ancak bu durumda iki ülke arasında bulunan sınırı karayoluyla geçmeniz gerekeceğini unutmayın. Dilerseniz başkent Tiflis’ten veya Batum’dan buraya otobüsle de direkt olarak seyahat etmeniz mümkün. 

Lançhuti kent merkezi pek fazla büyük sayılmaz. Üstelik merkezde büyük şehirlerdeki kadar gelişmiş bir toplu taşıma sistemi de bulunmuyor. Ancak belirli bölgeler arasında çalışan minibüs hatlarından yararlanabilirsiniz. Şehre seyahatiniz sırasında turistik noktalara yürüyerek veya kiralayacağınız araçla gelebilirsiniz. Lançhuti taksileri hayli uygun fiyatlı. Bu sayede özellikle turistler tarafından kent içi ulaşımda sıklıkla tercih ediliyor. Merkezde gezerken yerliler arasında da hayli popüler olan parkta mola verebilir, tiyatroda sahnelenen oyunları seyredebilirsiniz. 1978 yılından beri ziyarete açık olan Lançhuti Müzesi içerisinde sergilenen tarihi ve arkeolojik eserleriyle ziyaret edilebilir. Özellikle bronz parçalar müzede görülmeye değer. Ünlü yazar Egnate Ninoshvili’nin evi ise günümüzde şehirde gezilebilecek diğer bir müze olarak dikkati çekiyor. Yazarın çocukluğu ve yaşamına dair pek çok enteresan detayı barındıran müzede hayli keyifli zaman geçirebilirsiniz. Eğer Lançhuti ve civarında daha fazla vaktiniz varsa, günümüzden yüzyıllar önce bölgede inşa edilen Jumati Manastırı’na gelebilirsiniz. Lançhuti şehir merkezinde ayrıca yerel hediyeliklerden alabileceğiniz mağazaları dolaşarak zaman geçirebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Lanchkhuti otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Lanchkhuti otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Lanchkhuti otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
map placeholder
expand_less