Kuruçeşme - Ankara Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ankara Seyahat Rehberi

Kuruçeşme Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Üniversite şehri olan Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı olan Kuruçeşme semti, adeta şehrin bel kemiği konumunda yer alıyor. Şehirde büyük bir otobüs terminali yer aldığından, şehrin giriş ve çıkışında önemli bir noktada bulunan Kuruçeşme’de de bazı otobüs firmalarının yazıhaneleri bulunuyor.  Özellikle üniversite öğrencilerinin sık kullandığı İstanbul-İzmit güzergahında belirleyici rol oynayan Kuruçeşme yazıhanelerine ulaşım, genellikle firmaların yolcu servisleri ile sağlanıyor. Belediye otobüsleri, minibüsler, özel araç ve ticari taksiler de diğer alternatifleri oluşturuyor.

Belediye Otobüsü

İzmit’in semtlerinden Kuruçeşme’ye, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi otobüsleriyle ulaştıktan sonra yine yolcu servisleri, yürüme, özel araç ya da ticari taksi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Otobüslerle Kuruçeşme Işıklar durağına ulaştıktan sonra yazıhaneye 4 dakika içerisinde yürüyebilir ya da belirlenen noktalardan servisleri tercih edebilirsiniz. Her gün sabah 06.30 akşam 22.00 saatleri arasında sefer yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait şu hatlarla Kuruçeşme’ye ulaşabilmeniz mümkün:

70 Akpınar TOKİ-Kuruçeşme-Baç-D.Kışla-Bayındırlık-Umuttepe

82 Çenesuyu-Kuruçeşme-C:parkı-TavşanTepe-Yeşilova-Bayındırlı

85 Akpınar TOKİ-Kuruçeşme-Baş-Doğu Kışla-D: Bankası-Umuttepe

87 Şirintepe-Kuruçeşme-Eren Camii-Doğu Kışla-Bekirpaşa

89 Akpınar TOKİ-Kuruçeşme-Halkevi-Cumhuriyet Parkı

90 Şirintepe-Kuruçeşme- Santral-Yeşilova-Ç.Köy-Çubuklu-F Tipi

92 Çenesuyu-Kuruçeşme-Bekirdere-Bayındırlık

105 Öğretmenler-Halkevi-Gündoğdu-Umuttepe

118 Öğretmenler-Derince-Halkevi-Santral-Bekirdere-Otogar(İŞOT)

Minibüs

Şehir merkezinden ve çevre illerden Kuruçeşme’ye minibüslerle de gidebilirsiniz. Minibüsler aracılığıyla Kuruçeşme’nin işlek caddelerine ve merkezi noktalarına ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisi

Kuruçeşme yazıhanelerine ulaşımda en çok tercih edilen araçları yolcu servisleri oluşturuyor. Özellikle İstanbul yönünde yarım ya da bir saat arayla otobüs seferlerinin olduğu güzergah üzerinde, firmaların belirlediği noktalardan servislerle ücretsiz bir şekilde Kuruçeşme yazıhanelerine ulaşabilirsiniz.

Ticari Taksi

Kuruçeşme’de otobüs firmalarının yazıhanelerine ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım araçlarından birini ticari taksiler oluşturuyor. Yolcu servisini kaçırmanız ya da servise geç kalmanız gibi durumlarda taksiler imdadınıza yetişiyor. Barış, Lozan, Muammer Aksoy ve Hasan Atakan gibi işlek ve önemli caddeler üzerinde yer alan taksi duraklarından araç çağırarak ya da yoldan taksi çevirerek ortalama 5 dakika gibi kısa bir sürede de yazıhanelere ya da belirlenen servis noktalarına ulaşmanız mümkün.

Özel veya Kiralık Araç

Eğer karşılayacak bir misafiriniz ya da otobüs seferine yetiştirmek istediğiniz bir yakınınız varsa özel aracınızla da firmaların Kuruçeşme yazıhanelerine ulaşabilirsiniz.

Ankara Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Her gün binlerce yolcuya hizmet veren Ankara Terminali’nden şehir merkezine ulaşım için pek çok ulaşım alternatifi sunuluyor.

Ankaray

Terminal içerisinde bulunan Ankaray metro istasyonundan şehrin pek çok noktasına kolayca gitmeniz mümkün. Sabah 6:00’dan gece yarısına kadar hizmet veren Ankaray, terminalden şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen yollardan biri.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde onlarca otobüs firması hizmet veriyor ve çoğu firma yolcularına ücretsiz yolcu servisi sağlıyor. Bu servisler her yarım saatte bir kalkıyor ve şehrin belirli ana noktalarına ulaşmanızı sağlıyor.

Belediye Otobüsleri (EGO)

Terminal çıkış kapısı önünde bulunan otobüs duraklarından kalkan442-3, 419, 479, 417, 545, 230-3, 419 A, 479, 484, 417, 217, 511-3, 573, 521-3, 512-3, 524, 564, 537, 573 ve 511 numaralı otobüs hatları ile Ankara’nın her semtine kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Terminalden 2 dakika yürüyüş mesafesindeki Mevlana Bulvarı’nda minibüs durağı bulunuyor. Minibüslere terminalden şehrin hemen her semtine kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Terminalin çıkış kapısı yanında 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları bulacaksınız. Taksi hizmetini kullanarak şehrin her yerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kuruçeşme - Ankara Otogarı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs FirmasıBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
map placeholder
expand_less