Kotel Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kotel Hakkında

Bulgaristan’ın merkezinde yer alan Kotel, ülkenin Silven bölgesine bağlı son derece küçük ve sevimli bir kasaba. Aynı isimli belediyenin idari anlamda merkezi olan kasabanın nüfusu ise 5 binin biraz daha üzerinde. Kotel ile ilgili ilk kayıtlar 1400’lü yılların sonlarına doğru bölgedeki Osmanlı hakimiyeti zamanına dayanıyor. Daha sonraki dönemlerde ise kasaba ve çevresini etkisi altına alan yangının burayı büyük ölçüde tahrip ettiği biliniyor.

Stefan Bogoridi ve Alexander Bogoridi gibi politikacılar ile Dobri Bozhilov ülke tarihinde önemli rol oynamış isimlerden bazıları Kotel’in ünlü simaları. Şehrin siyasete kazandırdığı isimlerin yanı sıra diğer bir ünlü olduğu konu ise müzik. Kotel’de yetişen müzisyenler Bulgaristan eğlence yaşamında tıpkı geçmişte olduğu gibi günümüzde de söz sahibi olmayı sürdürüyor. Yüksek dağların yamaçlarında kurulan şehir ayrıca sağlık turizminde de hayli gelişmiş durumda. Öyle ki sadece bölgenin temiz havası ve canlandırıcı atmosferiyle şifa bulmak isteyen pek çok ziyaretçi burayı tercih ediyor. Üstelik Kotel’de bazı hastalıkların tedavisi için özel kürler de uygulanıyor. Dilerseniz siz de birkaç gün bu göz kamaştırıcı yerde konaklayarak şifalı havasından faydalanabilirsiniz.  

Kotel ayrıca Bulgaristan’da tarih boyunca geleneksel halıcılığın gelişim gösterdiği belirli noktalardan biri. Bölgenin geleneksel değerlerini muazzam bir şekilde günümüzle buluşturan halıları civardaki atölye ve mağazalarda incelemeniz mümkün. Kotel ve çevresinde etkili olan sert karasal iklim hayli dondurucu geçen sert kış aylarında buraya seyahat etmeyi güçleştiriyor. Buna karşılık bahar ve yaz ayları Kotel seyahati için oldukça elverişli olarak kabul edilebilir. Eğer kasabaya Bulgaristan içinden seyahat etmeyi düşünüyorsanız, bölgenin yakınlarından geçen tren ve otobüsleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yurt dışından gelecek yolcular ise ülkenin uluslararası havalimanlarından birine uçtuktan sonra araç kiralama, tren veya şehirlerarası otobüs gibi alternatiflerden dilediklerini tercih edebilirler.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kotel Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Kotel
450 TL37 sa 45 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kotel otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kotel otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kotel otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Kotel seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Kotel seferleri düzenliyor.
map placeholder
expand_less