Kobuleti Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Kobuleti Hakkında

Gürcistan’a bağlı Kobuleti, ülkenin Karadeniz kıyısı üzerinde bulunan en güzel sahil kentlerinden. Osmanlı idaresi sırasında ‘’Çürüksu’’ olarak adlandırılan şehrin nüfusu günümüzde 20 bine yaklaşıyor. Aynı adlı bölgenin yönetim merkezi olan şehir ayrıca Acara Özerk Cumhuriyeti sınırlarında yer alıyor. Ekonomisi çay işleme üzerine kurulu olan kentte bu alanda faaliyet gösteren pek çok işletme mevcut. Ayrıca demiryolu bağlantısının bulunması ve Karadeniz kıyısı üzerindeki konumu Kobuleti turizminin gelişmesini sağlayan etkenler arasında sayılıyor. Yaz aylarında yakınlarında bulunan şehir ve kasabalardan pek çok ziyaretçiyi çeken Kobuleti, bu dönemde en hareketli ve canlı günlerini yaşıyor.

Şehri ziyaret ettiğinizde Kobuleti Müzesi’ni gezerek tarihi objeleri inceleyebilir veya Kobuleti Plajı’nda mevsim ne olursa olsun keyifli zaman geçirebilirsiniz. Mtirala Ulusal Parkı ise özellikle bahar aylarında yaşanan renk cümbüşüne şahitlik etmek isteyenleri ağırlıyor. Üstelik Kobuleti, Gürcistan’ın en turistik şehirlerinden Batum’a hayli yakın. Böylece şehri ziyaret ettiğinizde bir gününüzü de Batum’a ayırabilir ve şehrin eğlenceli atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz.

Buraya kadar geldiğinizde haçapuri adı verilen nefis pideleri ve Gürcü mantısını tatmayı unutmayın. Kentte ayrıca meşhur Gürcü şarabından tadabilirsiniz. İsterseniz hediye olarak da yine geleneksel şarapları veya el yapımı süslemeleri tercih edebilirsiniz. Yemeğin sonrasında sıra tatlıya geldiğinde ise geleneksel cevizli sucukları tercih edebilir, hızlıca bir şeyler atıştırmak için bölgenin meşhur peynirlerinden sipariş edebilirsiniz.  

Kobuleti Otogarı Hakkında

Türkiye sınırına yaklaşık 2 saat uzaklıkta, Karadeniz kıyısında uzanan turistik bir Gürcistan şehri olan Kobuleti’nin otogarına ülkemizden de otobüs seferleri düzenleniyor. Küçük şehir merkezine yürüyerek ulaşabileceğiniz Kobuleti Otogarı’ndan daha uzak mesafelere gitmek için ise otobüsler ve taksileri kullanabilirsiniz.

Otobüsler

Kobuleti Otogarı önünden hareket eden otobüslerle Kobuleti sahili ile Kobuleti Plajı çevresinde sıralanan oteller ve turistik tesisler başta olmak üzere şehrin hemen her mahallesine de otogardan rahatça gitmeniz mümkün.

Taksi

Turistik Kobuleti şehrinde taksiler de yoğun olarak kullanılıyor. Kobuleti Otogarı’nda 7 gün 24 saat hizmet veren taksitlerin yanı sıra Maxim Taxi durağına da +995 426 26 86 86 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Kobuleti Otogarı Hakkında

Gürcistan'ın Karadeniz kıyısında yer alan 16.000 nüfuslu turistik bir şehri olan Kobuleti Otogarı’na Türkiye'den de otobüs seferleri düzenleniyor. Merkezi bir konumda bulunan otogara hem sahil kenarındaki oteller ve plajlardan hem de şehir merkezinden gitmek için otobüsler ile taksileri kullanabilirsiniz.

Otobüsler

Kobuleti Plajı, Kobuleti Merkez Parkı, sahil kenarında sıralanan turistik tesisler, oteller ve restoranların önünde durakları bulunan otobüslerle 10-15 dakikalık kısa yolculuklarla Kobuleti Otogarı’na geçebilirsiniz.

Taksi

Turistik Kobuleti şehrinde 7 gün 24 saat hizmet veren pek çok taksi durağı bulunuyor. Maxim Taxi durağına +995 426 26 86 86 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kobuleti Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kobuleti otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Kobuleti otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Kobuleti otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Hangi otobüs firmalarının Kobuleti seferleri bulunuyor?
expand_more
Öz Nuhoğlu Seyahat, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Kobuleti seferleri düzenliyor.
expand_less