Gori Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Gori Hakkında

Gori Hakkında

Gori, Gürcistan’ın en güzel ve tarihi olarak en önemli şehirlerinden biri. Joseph Stalin’in doğum yeri olmasından dolayı ünlü olan Gori, ilginç bir şekilde hala Rusya şehirlerine benziyor. Konumundan dolayı tarih boyunca büyük bir öneme sahip olan Gori, İpek Yolu duraklarından birisiydi. Gori çevresinde yer alan sayısız mağara kentleri ve pagan merkezleri tarih meraklılarının çok ilgisini çekiyor.

Rusça “Dağ” anlamına gelen Gori, gerçekten de görkemli dağ manzaralarıyla çevrelenmiş durumda. Bu muhteşem dağ manzaraları arasında Gori’de gezerken ilk görmeniz gereken yer Stalin Müzesi ve Stalin’in doğduğu ev olacaktır. Müze, Gori tarihinin her döneminden gelen birbirinden ilginç koleksiyonlarla dikkat çekiyor. Stalin’in doğduğu ev ise bugün koruma altında. Gori şehir merkezi çok düzenlidir bu nedenle yürüyerek her yer kolayca gezilebiliyor. Şehrin ana meydanı Rusya şehirleri gibi pek çok anıta ev sahipliği yapıyor ve bunların en ünlüsü devasa Stalin Kültü. Stalin, bu şehre tam anlamıyla damgasını vurmuştur, mesela Gori’nin en güzel mağazaları, restoranları, müzeleri ve anıtları Stalin Caddesi üzerinde yer alır.

Gori şehrinin en güzel manzaralarını görmek için gidilen Gorki Kalesi, şehrin tam ortasında yüksek bir tepe üzerinde inşa edilmiş ve günümüzde Gori’de en çok ziyaretçi çeken yer. Yine bir tepe üzerinde yükselen Gori Haçı da ziyaretçilere ilginç manzaralar sunuyor. Tarihsel Etnografya Müzesi ve Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi, bu tarihi şehrin geçmişini keşfetmek isteyenler için zengin koleksiyonlar sunan önemli kültürel yerler. Gori’nin şehrin biraz dışında yer alan Uplistsikhe kompleksi ise arkeoloji meraklılarının ziyaret edebileceği ünlü bir kazı alanı.

Gori şehrinde güzel zaman geçirmek için tercih edilen yeşil Stalin Parkı ve her hafta etkileyici performansların sergilendiği Gori Akademik Tiyatrosu da şehri gezen turistlerin sıklıkla uğradığı yerler.

 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Gori otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Gori otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Gori otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Gori yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Gori 1 gün 6 saat 30 dakika , Ankara - Gori 22 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Gori seferleri bulunuyor?
expand_more
Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Gori seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
  • İstanbul-Avrupa
    6 saat schedule
  • Ankara
    22 saat schedule
map placeholder
expand_less