Eşme Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Eşme Hakkında

Anadolu’nun batısında kurulan yerleşimlerden Eşme, Uşak’a bağlı bir ilçe. Şehrin yaklaşık olarak 70 kilometre dışında bulunan Eşme ayrıca şehrin en kalabalık ilçeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Geçmişte bir süre Denizli ve Manisa’nın sınırlarında kalan ilçeden geçen demiryolu, kuşkusuz bölgenin ilerlemesinde büyük oranda pay sahibi. Ege ile İç Anadolu’yu adeta birbirine bağlayan bir kapı görevi üstlenen Eşme’de genel hatlarıyla karasal iklime ait özellikler görülüyor. Sarıgöl, Selendi, Ula ve Alaşehir gibi yerleşimlerle sınırları belirlenen ilçenin çevresinde ayrıca ailelerin hafta sonu gezilerinin değişmez adresi haline gelen harika yeşil alanlar da var.  

Eşme’de yaşamını sürdüren 35 binden fazla nüfusun büyük bölümü merkezde toplanmış durumda. İzmir kent merkezinden ortalama 190 kilometre uzaklıktaki ilçeye hem Uşak şehir merkezinden hem de İzmir, Kütahya, Isparta ve Manisa gibi noktalardan seyahat ise düzenli olarak devam eden otobüs seferleri sayesinde hayli rahat. Bölgede ekonomik yaşam genellikle tarımsal ürünler üzerinde yoğunluk kazanıyor. Özellikle mercimek, salatalık, nohut ve buğday ilçenin tarım arazilerinde en fazla yetiştirilen ürünlerden bazıları. Eşme’de karasal özellikler taşıyan bir iklim hakim ve yağışlar genelde yağmur olarak ilkbahar aylarında düşüyor. Kar yağışı ise nadiren kış mevsiminde görülüyor. Bu sayede Eşme seyahati için kısmen sıcak geçen yaz mevsimi ile bahar ayları elverişli sayılıyor. Eşme ayrıca Anadolu’da kilimcilik konusunda ün yapan önemli yerleşimlerden. Her yıl yaz aylarının başında düzenlenen festival ise bu geleneğe şahitlik etmek adına ziyaretçilere harika bir fırsat yaratıyor. 

Adını burada yaptırılan eski taş kemerden alan Kemer Dağı, kuşkusuz Eşme gezilerini ilginç kılan noktaların başında yer alıyor. Geçmişten bu yana sağlam bir şekilde ulaşan eski kemeri ilçe merkezinden yapacağınız kısa bir araç yolculuğunun ardından görebilirsiniz. Yörede yaşayan kadınlar tarafından dokunan geleneksel kilimlerin yapım aşamalarını seyretmek için ise ilçede bulunan kilim atölyelerinin yolunu tutabilirsiniz. Anadolu coğrafyasının kadim geçmişini keşfetmek isteyen Eşme ziyaretçileri ilçeden çok da uzak olmayan Blaundus Antik Kenti’ni muhakkak ziyaret etmeliler. Sülümenli ismiyle bilinen köyün yakınlarında yer alan antik kentte çağlar öncesinden kalan devasa taşların arasında gezmek hayli keyifli. Banaz Çayı üzerinde Frigler döneminde inşa edilen Clandras Köprüsü, bölgede görebileceğiniz muazzam mimari eserlerden bir diğeri. Görkemli yapısıyla olduğu kadar göz dolduran doğasıyla da dikkate değer köprüye gelirken yanınıza dilerseniz yiyeceklerinizi alarak manzaraya karşı pikniğin tadını çıkarabilirsiniz. Aynı ismi taşıyan ilçede yer alan Ulubey Kanyonu ise nefes kesen görüntüsüyle bölgeye yapacağınız seyahati hiç kuşkusuz çok daha eşsiz kılacak muazzam adreslerden.

Eşme Otogarı Hakkında

Uşak'ın 62 kilometre uzağında küçük bir ilçe olan Eşme'nin otogarı, Sanat Okulu Caddesi’nde büyük cadde ve resmi dairelere kısa bir yürüyüş mesafesinde hizmet veriyor. Eşme Tren Garı ve Eşme Belediyesi’ne 5 dakikalık yürüyüşle ulaşabileceğiniz otogardan uzak mahallelere, caddelere, Uşak’a, çevre ilçelere ve köylere gitmek için ise halk otobüsleri, taksiler ve kooperatif minibüslerini kullanabilirsiniz.

Halk Otobüsleri

Pek çok mahalle ve caddeden geçtiği için yolcuların en çok tercih ettiği toplu taşıma araçlarından olan halk otobüslerinin duraklarını Eşme Otogarı önündeki Sanat Okulu Caddesi, Vali Murat Caddesi ve Hal Caddesi’nde görebilirsiniz. Her 15 dakikada bir bulabileceğiniz Eşme halk otobüsleri ile saat 06:30 ile 22:30 arasında Eşme Devlet Hastanesi, TOKİ evleri, Öğretmen Süleyman Topal Çamlık Parkı, Kemer Caddesi, Kula Caddesi, Yıldıztepe Camii, Uşak Caddesi ve Uşak Üniversitesi Eşme MYO gibi pek çok önemli noktaya kısa sürelerde gitme şansınız var.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 287 Eşme-Ormanya-Cengiz Topel-Köseköy-İzmit-Batı Terminali ile de her gün saat 06:20 ile 22:45 arasında çevre ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kooperatif Minibüsleri

Eşme ilçesi içinde ulaşım hizmeti sağlayan minibüslerle de kısa sürede Eşme Otogarı’ndan İstasyon Mahallesi, Şehit Alibey Mahallesi, Üç Eylül Mahallesi, Elvanlar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Hürriyet Mahallesi gibi ilçenin 9 mahallesine her yarım saatte bir ulaşabilirsiniz. Otogar içerisinde hareket eden birlik ve kooperatif minibüsleri ile ise Uşak'ın merkezinin yanında Banaz, Karahallı, Sivaslı, Ulubey ilçeleri ve çevre köylere gitmeniz mümkün.

 Taksi

Eşme Otogarı’na oldukça yakın olan Vakkas Ferit Caddesi üzerinde duraklarını görebileceğiniz Merkez Taksi ile 24 saat boyunca otogardan ilçe merkezinde istediğiniz cadde ve mahalleye kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Eşme Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİzmir - Eşme
100 TL13 sa 15 dk
roomAnkara - Eşme
150 TL16 sa

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Eşme otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Eşme otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Eşme otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Eşme yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İzmir - Eşme 3 saat 30 dakika , Ankara - Eşme 6 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Eşme seferleri bulunuyor?
expand_more
Alaşehir Sarıkız Turizm, Eşme Seyahat Türkiye’nin birçok şehrinden Eşme seferleri düzenliyor.
Sefer Süreleri
  • İzmir
    3 saat schedule
  • Ankara
    6 saat schedule
map placeholder
expand_less