Elhova Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Elhova Hakkında

Elhova Hakkında

Bulgaristan’ın 14 bin nüfuslu şirin bir şehri olan Elhova; tarihi anıtları, güzel dinlenme yerleri, doğa güzellikleri, müzeleri ve macera dolu etkinlikleri ile ilgi çekiyor. Elhova, oldukça küçük bir şehir ve yürüyerek burayı keyifle gezebilirsiniz.

Strandzha ve Sakar dağları arasında Tunzha Nehri kıyısında çok güzel bir konumda yer alan Elhova, çok uzun zamanlardan beri önemli bir yerleşim yeri. Trakya kültürünü keşfetmek için ideal bir yer olan Elhova, tarihi yerlerinin yanı sıra Tunzha Nehri’nin güzel manzaralarıyla da turistleri çekiyor. Bulgaristan’dan komşu ülkelere bir bağlantı noktası olan şehir, konumundan dolayı pek çok ülkeden ziyaretçi ağırlıyor.

Elhova'nın merkezinde yer alan Linden Caddesi, şehirde gezmeye başlanacak ilk yer. Caddede hepsi özel bahçelere sahip tarihi evler, kilise binaları ve müzeler yer alıyor. Etnografya ve Arkeoloji Müzesi, 1958 yılından beri ayakta ve 20 binden fazla eseriyle çok zengin koleksiyonlara sahip. Tarihi Malk Manastırı da şehrin en önemli simgesel yapısı olarak görülmeye değer güzellikte.

Elhova'nın en önemli doğa güzelliği olan Dolna Topchia Rezervi, 467 hektara yayılıyor ve Elhova’dan kolayca ulaşılabildiği için doğa yürüyüşleri için en çok tercih edilen yer. Yabani sülün sürülerine de ev sahipliği yapan Dolna Topchia Rezervi, aynı zamanda zengin kuş yaşamıyla ve birbirinden güzel manzaralarıyla dikkat çekiyor. Tundzha Nehri de Elhova'nın başka bir etkinlik alanı. Nehir, spor ve eğlence amaçlı kullanılıyor. Ulusal kayak yarışmalarına da ev sahipliği yapan Tundzha Nehri'nin tekne gezilerinde göreceğiniz nehir kenarındaki köylerin benzersiz manzaraları fotoğrafçılık için ideal. Eski bir bölgesel tarikatın kayaları oyarak oluşturduğu "Trakya Güneşleri" isimli yapılar Derventski Tepesi’nde yer alıyor ve buraya da yürüyüşler düzenleniyor. Trakya dolmenleri olarak bilinen eski Trakya mezarları da bölgenin tarihi yapısını anlamak için gezebileceğiniz diğer bir etkileyici alan.

 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Elhova otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Elhova otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Elhova otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
map placeholder
expand_less