Elbasan Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Elbasan Hakkında

Elbasan Hakkında

Elbasan, 70 bin nüfusuyla oldukça küçük bir şehir ama İşkomi Nehri'nin kıyısındaki konumu, çok sevilen mutfağı ve özellikle Osmanlı döneminden kalan tarihi eserleriyle gezmek için çok güzel bir yer. Namazgâh Camii, Kral Camii ve Nazire Camii, Elbasan’da Osmanlı döneminden kalan en önemli eserler. Klasik Osmanlı ve İslami mimari özelliklerini taşıyan camiler günümüze kadar özenle korunmuş. Bizans dönemine ait bir yapı olan Elbasan Kalesi ise şehir merkezinde yükseliyor ama bu antik kaleden geriye sadece iki duvar kalmış durumda. Yine de kalenin çevresi tarihi Arnavutluk evleri, otantik sokakları, kafeleri ve restoranlarıyla gezilmeye değer güzellikte.

İşkomi Nehri kıyılarında Elbastan’ın en güzel restoranları yer alıyor, ayrıca yaz aylarında bu nehir, yüzmek ve tekne gezilerine çıkmak için tercih ediliyor. Elbastan’dan kolayca ulaşabileceğiniz diğer doğal güzellikler ise ilkbahar aylarında muhteşem manzaralar sunan, tekne gezileri ve balık avlama turları yapılan Belsh Gölü, mart ayında “Elbasan Yaz Günü” kutlamalarına ev sahipliği yapan etkileyici Dumreja Ormanı, şifalı sularından dolayı binlerce insanın ziyaret ettiği Llixha kaplıcaları ve doğa fotoğrafçıları için benzersiz fotoğraflar çekme fırsatı sunan etkileyici Gramsh Şelalaleri yer alıyor.

Elbastan mutfağı, Arnavutluk'ta çok sevilen geleneksel Elbasan kahvaltısı olan Bugaçe ile tanınıyor. Tereyağında hazırlanan ve gözleme tarzı bir rulo olan Bugaçe hemen her kahvaltı sofrasında yer alıyor. Bollokume isimli şeker kurabiyeleri de Elbastan şehrinden çıkıp bütün ülkeye yayılmış bir lezzet. Elbastan sokaklarında gezerken bu kurabiyeleri taze olarak pişirip satan pek çok fırın bulacaksınız. Elbastan birçok otantik çarşıya da sahip ve bu çarşılarda yöresel lezzetleri tatmanın yanında yöreye özgü birbirinden güzel el işi ürünlerini de satın alabilirsiniz.

 

 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Elbasan otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Elbasan otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Elbasan otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
map placeholder
expand_less