Eceabat Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Eceabat Hakkında

Çanakkale Boğazı’nın binlerce yıl boyunca sayısız uygarlığa ev sahipliği yapan kıyılarında kurulan Eceabat, eski dönemlerde ‘’Maydos’’ ismiyle bilinen turistik bir ilçe. Geçmişte Romalılar, Persler, Latinler ve Osmanlılar tarafından fethedilen Eceabat, özellikle Osmanlı zamanında bölgede inşa edilen heybetli kaleleri ile anılıyor. Günümüzde 10 bine yaklaşan nüfusuyla Çanakkale’nin önemli yerleşimleri arasında kabul edilen ilçe ayrıca Çanakkale Savaşı’nın gerçekleştiği bölge üzerinde yer alıyor.

Akbaş Limanı’nın yakınlarında inşa edilen Sestos Kalesi ise Eceabat’ın önde gelen tarihi miraslarından. Geçmişin pek çok döneminde stratejik anlamda son derece kilit rol oynayan kalenin yanı sıra ilçe merkezinden yaklaşık 5 kilometre mesafede yükselen Bigalı Kalesi ve mimari olarak adeta şaheser sayılan Kilitbahir Kalesi’nin kalıntıları da ilçede görülebilir. Kendine has mimari tarzıyla öne çıkan Kilitbahir Kalesi, moloz taşlarla yükseltilen duvarlar ile iç kaleden meydana geliyor. 1600’lü yıllarda yaptırılan Seddülbahir Kalesi ise Eceabat’a gelenleri bekleyen bir başka muazzam eser. İlçeyi ziyaretiniz sırasında adeta tarihin akışını değiştiren çarpışmalardan olan Çanakkale Savaşı’na dair bazı önemli noktaları dolaşmayı ihmal etmeyin. Özellikle Eceabat Gelibolu Tarihi Milli Parkı, muhakkak görülmesi gereken yerler arasında. İçerisinde Seddülbahir, Kilitbahir, Behramlı, Küçük Anafartalar, Bigalı, Kumköy ve Yalova gibi köyleri barındıran bu bölgede savaşla ilgili pek çok anıt ve heykel de bulunuyor. 57. Piyade Alayı Şehitliği, Cesaret Tepe civarında gezerken görülebilen Mehmet Çavuş Anıtı, Barış Müzesi ve Havuzlar Şehitliği de yine Eceabat ve yakınlarını ziyaret ettiğinizde görebileceğiniz tarihin tanığı adreslerden bazıları. 

Eceabat geziniz yaz aylarına denk geliyorsa, şehrin çeşitli noktalarında bulunan limanlardan hareket eden feribotlara binerek Çanakkale açıklarında yer alan Bozcaada ve Gökçeada’nın yolunu tutabilirsiniz. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük adası olma özelliğini taşıyan Gökçeada, çevresini saran eski Rum köyleriyle ziyaretçilerine her daim huzur dolu bir kaçamak vaat ediyor. Üstelik adaya yazın gelirseniz, Aydıncık Plajı, Laz Koyu veya Marmaros Plajı gibi noktalardan denize girebilirsiniz. Göz alabildiğine uzanan üzüm bağlarıyla meşhur Bozcaada ise enfes plajlarıyla olduğu kadar birbirinden güzel otelleri ve dillere destan gün batımı manzarasıyla ziyarete değer. Üstelik adalarda süt reçeli, damla sakızlı muhallebi, taze meyvelerden yapılan karadut suyu ve keçi sütünden elde edilen dondurma gibi yerel lezzetler hayli meşhur. Tüm bu benzersiz adreslere rahatça ulaşmak için Türkiye’nin farklı noktalarını ilçeye bağlayan Eceabat ve Çanakkale otobüslerinden yararlanabilirsiniz. 

Eceabat Otogarı Hakkında

Küçük Eceabat ilçesinin merkezinde, vapur iskelesine kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alan Eceabat Otogarı’na ister yürüyerek isterseniz ise minibüsler ve taksilerle her cadde ile mahalleden rahatlıkla gidebilirsiniz.

Minibüsler

Bölgesel ulaşım sağlayan birlik ve kooperatif minibüsleri ile başta Eceabat merkezi ve ilçenin ana caddeleri olmak üzere Çanakkale merkezi ve şehrin diğer ilçelerinden de Eceabat Otogarı’na her saat gitmeniz mümkün.

Taksi

Taksilerle de istediğiniz saatte Eceabat Otogarı’na rahatça geçebilirsiniz. Cumhuriyet Meydanı’nda 7 gün 24 saat hizmet veren Eceabat Taksi’ye 0536 419 48 18 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

Eceabat Otogarı Hakkında

Çanakkale Boğazı kenarında, şehir merkezine sadece 6 kilometre uzaklıktaki küçük bir ilçe olan Eceabat’ın otogarı; resmi dairelere, ana caddelere ve Eceabat Çanakkale araba vapuru iskelesine 5 dakika yürüyüş mesafesinde yolculara hizmet veriyor. Eceabat Otogarı’ndan ilçe merkezine ulaşım için minibüsler ve taksilerden de faydalanabilir, Çanakkale ve diğer ilçelerine ise otogardan birlik ve kooperatif minibüsleri ile gidebilirsiniz.

Minibüsler

Eceabat Otogarı önünde durakları bulunan minibüslerle her yarım saatte bir Eceabat feribot iskelesi, Zübeyde Hanım Meydanı, Tarihe Saygı Anıtı, Anafartalar Caddesi, Eceabat Belediyesi, Eceabat Devlet Hastanesi, Şahinbey Parkı, Şehit Onbaşı Anıtı, Eceabat Belediyesi Sosyal Tesisleri, Eceabat plajları ve otellerine 5-10 dakikalık kısa yolculuklarla ulaşabilirsiniz.

İlçeler arası ulaşım sağlayan minibüslerle ise başta Çanakkale olmak üzere Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan gibi Çanakkale'nin 11 ilçesi ve onlarca köyüne Eceabat Otogarı’ndan her saat gitmeniz mümkün.

Taksi

Mesafelerin birbirine oldukça yakın olduğu Eceabat ilçesinde isterseniz taksiyle de kısa bir yolculukta istediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz. Otogara yakın bir konumda Cumhuriyet Meydanı'nda durağı olan İskele Taksi’ye 0286 814 27 7 09, Eceabat Taksi’ye ise 0536 419 48 18 numaralı telefon dolaşarak 24 saat taksi hizmeti alabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Eceabat Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Eceabat otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Eceabat otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Eceabat otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Eceabat yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Eceabat 5 saat 30 dakika , İzmir - Eceabat 7 saat 30 dakika , Antalya - Eceabat 16 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Eceabat seferleri bulunuyor?
expand_more
Pamukkale Turizm, Isparta Petrol Turizm, Metro Turizm Türkiye’nin birçok şehrinden Eceabat seferleri düzenliyor.
expand_less