Borjomi Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Borjomi Hakkında

Borjomi Hakkında

Borjomi şehri, Gürcistan’ın maden suyu merkezi olmasıyla ünlü. Borjomi Boğazı'ndan gelen bu volkanik tuzlu su, şehri ülkenin en önemli yerlerinden biri haline getirmiş durumda. Güzel Borjomi şehrini gezmeye başlamak için de ilk gitmeniz gereken yer, bu şifalı sulara adanmış olan Maden Suyu Parkı. Bu ilginç park, 1850 yılında yapıldı ve son yıllarda yenilenerek modern bir yapıya kavuştu. Maden Suyu Parkı, güzel şelaleleri ve heykellerle süslü yolları ile hem dinlendirici güzel bir gezinti yapmak hem de eğlenmek isteyen turistlerin akınına uğruyor. Parkta göreceğiniz musluklardan Borjima’nın ünlü volkanik sularını da tadabilirsiniz. Bu musluklar, şehirde keşfedilen ilk su kuyularının bulunduğu yeri işaret ediyor.

Borjomi şehrine gezebileceğiniz bir diğer güzel yer de Borjomi Yerel Tarih Müzesi. Şehri gezerken görebileceğiniz çoğu bina gibi Gotik mimari tarzında inşa edilmiş olan müze binası, içerisindeki eserler kadar ilgi çekici. Kolayca ulaşılabilir bir konumda bulunan Borjomi Yerel Tarih Müzesi, tarih ve arkeolojinin yanı sıra kültürel eserleri de sergiliyor. Müzenin zengin koleksiyonlarında hem Borjomi şehrinin hem de Gürcistan’ın pek çok dönemine unutulmaz bir yolculuk yapacaksınız.

Borjomi şehrinin en eski yapılarından olan Zarma Manastırı da turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında. 1300’lü yıllada inşa edilen bu manastır, etkileyici bir çan kulesine sahip. Zarma Manastırı, tarih boyunca eğitim konusunda ülkenin en önemli yerlerinden biri oldu ve günümüzde özenle korunmuş manastır, duvarlarını süsleyen figürlerden dolayı çok ilgi çekiyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Borjomi otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Borjomi otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Borjomi otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
map placeholder
expand_less