Ankara Otogarı - Yıldızeli Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
389 km
Yaklaşık Sefer Süresi
6 sa 11 dk
En Ucuz Sefer
290 TL
Günlük Sefer Sayısı
17 Sefer noktası
Popüler Otobüs Firmaları
Mek Ağrı Dağı Turizm, Kars Kalesi Turizm

Yıldızeli Seyahat Rehberi

Şehir Merkezinden Ankara Otogarı'na Ulaşım

Ankara Terminali’ne şehrin hemen her yerinden kolayca ulaşabileceğiniz pek çok seçenek bulunuyor. Bunlar arasında en çok kullanılanlar ise Ankaray raylı sistem, belediye otobüsleri (EGO), firma yolcu servisleri, taksi ve minibüsler.

Belediye Otobüsleri (EGO)

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği otobüslerle terminale pek çok noktadan kolayca ulaşabilirsiniz. 442-3, 419, 479, 417, 545, 230-3, 419 A, 479, 484, 417, 217, 511-3, 573, 521-3, 512-3, 524, 564, 537, 573 ve 511 numaralı belediye otobüsleriyle şehrin her semtinden terminale ulaşabilirsiniz.

Ankaray

Ankaray’ın herhangi bir istasyonundan Ankara Terminali (AŞTİ) yönüne giden metro hatlarından birine binebilirsiniz. Ankaray, terminalin içinde bulunuyor ve 6:00 – 24:00 arasında hizmet veriyor. Ankara Tren Garı’ndan da Ankaray ile terminale ulaşım bulunuyor. Terminal, Ankaray’ın son durağını oluşturuyor ve metrodan indikten sonra 5 dakikalık bir yolculukla otobüs peronlarına ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalde ofisleri bulunan otobüs firmaları ücretsiz yolcu servisleri sağlıyorlar. Şehirdeki bilet satış ofislerinden binebileceğiniz bu servislerle Ankara Terminali’ne ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Şehrin pek çok semtinden terminale giden minibüsler bulunuyor. Mevlana Bulvarı’nda minibüsten indikten sonra 2 dakikalık bir yürüyüşle terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ankara merkezinde kolayca bulabileceğiniz taksilerle de terminale hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Havalimanından Terminale Ulaşım

Terminale Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan ulaşmak istiyorsanız Havaş servisleri veya havalimanı yolcu çıkış kapısı önünde durakları bulunan belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Bu yolculuklar yaklaşık olarak 1,5 saat sürüyor.

 

Otogardan Yıldızeli Şehir Merkezine Ulaşım

Sivas’ın kaplıcaları ile ünlü ilçesi Yıldızeli’nin merkezine yürüyüş mesafesinde yolculara hizmet veren Yıldızeli Otogarı’ndan hem ilçe içine hem de Sivas merkezi ve çevre ilçelere ulaşım için yolculara çeşitli ulaşım araçları sunuluyor. Yürüyerek de merkezi caddelere ve resmi dairelere gidebileceğiniz otogardan isterseniz belediye otobüsleri, minibüsler, taksilerle de hem termal otellere ve kaplıcalara hem de mahallere gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otogar içinde ve çevresindeki caddelerde veya sokaklarda duraklarını bulabileceğiniz Yıldızeli belediye otobüsleri ile Yıldızeli Belediyesi, Atatürk Caddesi, Yıldızeli Devlet Hastanesi, Yıldızeli Tren Garı ve Cumhuriyet Üniversitesi Yıldızeli MYO gibi pek çok önemli noktanın yanı sıra Karşıyaka Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Kargın Mahallesi ve Salihiye Mahallesi gibi Yıldızeli’nin hemen her mahallesine 10-15 dakikalık yolculuklarla ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Yıldızeli'nde hem ilçe içi hem de ilçeler arası minibüseler ulaşım hizmeti sunuyor. İlçe iç minibüslerle Yıldızeli'nin bütün mahalleleri, otelleri, termal tesislerinin yanı sıra resmi dairelere ve merkezi caddelere gitmeniz de mümkün. Yıldızeli Otogarı’ndan her yarım saatte bir hareket eden ilçeler arası minibüslerle ise 47 kilometre uzaklıktaki Sivas merkezine; Suşehri, Şarkışla, Yıldızeli, Zara, Kangal gibi ilçelerine, ayrıca Çermik Kaplıcası ve Ilıca Kaplıcası gibi turistik noktalara rahatça gidebilirsiniz.

Taksi

Çok bavulunuz varsa ve toplu taşıma araçları saatleri dışında ilçe merkezine gitmek istiyorsanız Yıldızeli Otogarı’nda bulunan taksileri kullanabilirsiniz. Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Caddesi üzerinde durağı olan Metro Taksi’ye 0346 751 21 21 numaralı telefonla ulaşarak da taksi hizmeti alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ankara Otogarı - Yıldızeli Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs FirmasıBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
Mek Ağrı Dağı Turizm290 TL26 sa 11 dk
Kars Kalesi Turizm300 TL16 sa 11 dk
Özlem Ardahan Turizm300 TL16 sa 11 dk
Can Ardahan Turizm400 TL16 sa 11 dk
Metro Turizm450 TL16 sa 11 dk
Öz Sivas Turizm450 TL36 sa 11 dk
Sivas Huzur Turizm450 TL46 sa 11 dk
Yeni Sivas Turizm450 TL46 sa 11 dk
map placeholder
expand_less