Ankara Otogarı - Varto Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
431 km
Yaklaşık Sefer Süresi
15 sa 15 dk
En Ucuz Sefer
600 TL
Günlük Sefer Sayısı
6 Sefer noktası
Popüler Otobüs Firmaları
Muş Yolu Turizm, Yeşil Muş Ovası

Varto Seyahat Rehberi

Şehir Merkezinden Ankara Otogarı'na Ulaşım

Ankara Terminali’ne şehrin hemen her yerinden kolayca ulaşabileceğiniz pek çok seçenek bulunuyor. Bunlar arasında en çok kullanılanlar ise Ankaray raylı sistem, belediye otobüsleri (EGO), firma yolcu servisleri, taksi ve minibüsler.

Belediye Otobüsleri (EGO)

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği otobüslerle terminale pek çok noktadan kolayca ulaşabilirsiniz. 442-3, 419, 479, 417, 545, 230-3, 419 A, 479, 484, 417, 217, 511-3, 573, 521-3, 512-3, 524, 564, 537, 573 ve 511 numaralı belediye otobüsleriyle şehrin her semtinden terminale ulaşabilirsiniz.

Ankaray

Ankaray’ın herhangi bir istasyonundan Ankara Terminali (AŞTİ) yönüne giden metro hatlarından birine binebilirsiniz. Ankaray, terminalin içinde bulunuyor ve 6:00 – 24:00 arasında hizmet veriyor. Ankara Tren Garı’ndan da Ankaray ile terminale ulaşım bulunuyor. Terminal, Ankaray’ın son durağını oluşturuyor ve metrodan indikten sonra 5 dakikalık bir yolculukla otobüs peronlarına ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalde ofisleri bulunan otobüs firmaları ücretsiz yolcu servisleri sağlıyorlar. Şehirdeki bilet satış ofislerinden binebileceğiniz bu servislerle Ankara Terminali’ne ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Şehrin pek çok semtinden terminale giden minibüsler bulunuyor. Mevlana Bulvarı’nda minibüsten indikten sonra 2 dakikalık bir yürüyüşle terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ankara merkezinde kolayca bulabileceğiniz taksilerle de terminale hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Havalimanından Terminale Ulaşım

Terminale Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan ulaşmak istiyorsanız Havaş servisleri veya havalimanı yolcu çıkış kapısı önünde durakları bulunan belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Bu yolculuklar yaklaşık olarak 1,5 saat sürüyor.

 

Otogardan Varto Şehir Merkezine Ulaşım

Muş'a 58 kilometre uzaklıktaki 31.000 nüfuslu Varto ilçesinin otogarı, merkezi bir konumda yolculara hizmet veriyor. Güzel konumundan dolayı yolcuların yürüyerek resmi dairelere, ana caddelere ve alışveriş merkezlerine kolaylıkla gidebileceği Varto Otogarı’ndan isterseniz belediye otobüsleri, kooperatif minibüsleri ve taksiler ile de hem ilçe merkezindeki her mahalleye hem de Muş ve çevre ilçelere rahatlıkla otogardan ulaşmanız mümkün.

Belediye Otobüsleri

Otogar çevresindeki caddde ve sokaklarda duraklarını görebileceğini belediye otobüsleriyle her yarım saatte bir Varto İlçe Jandarma Komutanlığı, Varto Belediyesi, Çaylar Caddesi, Varto Devlet Hastanesi, Doğan Alabalık Tesisleri, Umut Bahçesi, Atatürk Caddesi ve Varto Meslek Yüksekokulu gibi yoğun yerlere akşam saat 21:30’a kadar kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Varto Otogarı çevresindeki duraklarından hareket eden minibüslerle de Kültür Mahallesi, Gümgüm Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Yeni Mahalle, Alagöz Mahallesi, İnönü Mahallesi ve Bahçelievler Mahallesi gibi Varto'nun bütün mahalleleri, ana caddeleri ve iş merkezine gidebilirsiniz.

Otogarındaki ilçe peronundan hareket eden minibüslerle ise başta Muş merkezi olmak üzere Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt gibi Muş'un bütün ilçeleri ve köylerine her saat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Toplu taşıma araçları saatlerinin çalışma saatleri dışında taksi ile de Varto merkezine gidebilirsiniz. Otogara yakın konumda durağı bulunan 0505 45 147 09 45 numaralı Varto Taksi’yle 5 dakikalık bir yolculukla istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ankara Otogarı - Varto Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs FirmasıBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
Muş Yolu Turizm600 TL215 sa 15 dk
Yeşil Muş Ovası600 TL215 sa 15 dk
Lider Muş Tur650 TL215 sa 15 dk
map placeholder
expand_less