Ankara Otogarı - Aliağa Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
636 km
Yaklaşık Sefer Süresi
8 sa 22 dk
En Ucuz Sefer
420 TL
Günlük Sefer Sayısı
2 Sefer noktası
Popüler Otobüs Firmaları
Anadolu Turizm, Pamukkale Turizm

Aliağa Seyahat Rehberi

Şehir Merkezinden Ankara Otogarı'na Ulaşım

Ankara Terminali’ne şehrin hemen her yerinden kolayca ulaşabileceğiniz pek çok seçenek bulunuyor. Bunlar arasında en çok kullanılanlar ise Ankaray raylı sistem, belediye otobüsleri (EGO), firma yolcu servisleri, taksi ve minibüsler.

Belediye Otobüsleri (EGO)

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği otobüslerle terminale pek çok noktadan kolayca ulaşabilirsiniz. 442-3, 419, 479, 417, 545, 230-3, 419 A, 479, 484, 417, 217, 511-3, 573, 521-3, 512-3, 524, 564, 537, 573 ve 511 numaralı belediye otobüsleriyle şehrin her semtinden terminale ulaşabilirsiniz.

Ankaray

Ankaray’ın herhangi bir istasyonundan Ankara Terminali (AŞTİ) yönüne giden metro hatlarından birine binebilirsiniz. Ankaray, terminalin içinde bulunuyor ve 6:00 – 24:00 arasında hizmet veriyor. Ankara Tren Garı’ndan da Ankaray ile terminale ulaşım bulunuyor. Terminal, Ankaray’ın son durağını oluşturuyor ve metrodan indikten sonra 5 dakikalık bir yolculukla otobüs peronlarına ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminalde ofisleri bulunan otobüs firmaları ücretsiz yolcu servisleri sağlıyorlar. Şehirdeki bilet satış ofislerinden binebileceğiniz bu servislerle Ankara Terminali’ne ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Şehrin pek çok semtinden terminale giden minibüsler bulunuyor. Mevlana Bulvarı’nda minibüsten indikten sonra 2 dakikalık bir yürüyüşle terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ankara merkezinde kolayca bulabileceğiniz taksilerle de terminale hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Havalimanından Terminale Ulaşım

Terminale Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan ulaşmak istiyorsanız Havaş servisleri veya havalimanı yolcu çıkış kapısı önünde durakları bulunan belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Bu yolculuklar yaklaşık olarak 1,5 saat sürüyor.

 

Otogardan Aliağa Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir merkezine 62 kilometre uzaklıktaki Aliağa ilçesinin otogarı, Hürriyet Caddesi üzerinde ilçe merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alıyor. Yürüyerek veya belediye otobüsleri, ESHOT otobüsleri, minibüsler ve taksiler ile hem ilçe merkezinden hem de İzmir ve çevre ilçelerden Aliağa Otogarı’na kolaylıkla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Otogar önündeki Hürriyet Caddesi, otogar yanındaki Güzelhisar Caddesi ve arkasındaki Abdi İpekçi Caddesi’nde duraklarını bulabileceğiniz belediye otobüsleri ile 15 dakikada bir Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksekokulu, Aliağa Limanı, Fevzipaşa Caddesi, Atatürk Caddesi, Aliağa Devlet Hastanesi, Cengiz Topel Caddesi, Giritlioğlu Caddesi ve Necmettin Giritlioğlu Caddesi gibi pek çok merkezi noktaya otogardan ulaşabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 834 Yenimahalle-Aliağa Aktarma Merkezi, 835 Bergama-Aliağa Aktarma Merkezi ve 837 Dikili- Aliağa Aktarma Merkezi güzergâhlarında ulaşım sağlayan ESHOT otobüsleri ile de sabah saat 06:00'dan akşam saat 20:00’a kadar her yarım saatte bir Aliağa Otogarı’ndan çevre ilçelere gidebilirsiniz.

Minibüsler

Otogar çevresinde durakları olan ilçe içi minibüslerle Aliağa Organize Sanayi Bölgesi, Aliağa Limanı ve ana caddelerinin yanı sıra Yeni Mahalle, Siteler Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Kültür Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi ve Kazım Birlik Mahallesi gibi binlerce nüfus mahalleye 15 dakikalık yolculuklarla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Aliağa Otogarı içerisinde 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler bulunuyor. İsterseniz otogara yakın bir konumda Fatih Caddesi üzerinde durağı olan Doğan Taksi’ye 0232 616 30 59, Merkez Taksi’ye 0232 616 1903 ve Park Taksi’ye 0232 616 89 88 numara telefonla ulaşarak da otogardan istediğiniz noktaya kısa sürede gitme şansınız var.

En Çok Tercih Edilen Ankara Otogarı - Aliağa Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs FirmasıBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
Anadolu Turizm420 TL18 sa 22 dk
Pamukkale Turizm420 TL18 sa 22 dk
map placeholder
expand_less