Aliağa - Ankara Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
623 km
Yaklaşık Sefer Süresi
9 sa 15 dk
En Son Satış
15 dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
500 TL
Günlük Sefer Sayısı
5 Sefer noktası
Popüler Otobüs Firmaları
Ege Seyahat, Anadolu Turizm

Ankara Seyahat Rehberi

Aliağa Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

İzmir’in ilçelerinden biri olan Aliağa’ya birçok kentten şehirlerarası otobüslerle yolculuk ederek gelebilirsiniz. İzmir merkeze 60 kilometre uzaklıkta bulunan Aliağa Otogarı, ilçe merkezine ise aşağı yukarı 10 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. Atatürk Mahallesi’nde yer alan Aliağa Otogarı’na ulaşmak ise oldukça kolay. Otogara; halk otobüsü, dolmuş, minibüs, banliyö tren (İZBAN), taksi, ücretsiz yolcu servisleri veya özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren (İZBAN)

Şehir merkezine oldukça uzak konumda olan Aliağa’ya ulaşım, en kolay banliyö tren hattıyla (İZBAN) yapılıyor. Şehirde Selçuk- Aliağa arasındaki banliyö hattında hizmet veren İZBAN ile merkezden Aliağa’ya kadar gidebilirsiniz. Şehir merkezine yakın olan Hilal istasyonundan Aliağa yönüne giden raylı sisteme binebilirsiniz. Trenle Hilal istasyonundan Aliağa İstasyonuna varış 1 saat 12 dakika sürüyor. Aliağa’ya vardıktan sonra dilerseniz toplu ulaşım araçları kullanarak otogara gidebilirsiniz. Sabah 05.30’da sefere başlayan İZBAN, gece 01.00’e kadar yolcu taşıyor.

Halk Otobüsü

İzmir şehir merkezinden Aliağa Otogarı’na gelebilmek için öncelikle kent içi raylı toplu taşıma sistemi İZBAN’ı kullanmak gerekiyor. Aliağa’ya kadar geldikten sonra ise istasyon yakınından hareket eden 834 numaralı Yeni Mahalle - Aliağa Aktarma Merkezi ESHOT hattıyla Aliağa Otogarı’na gidebilirsiniz.  

Dolmuş

Kent merkezinden Aliağa Otogarı’na ulaşmak için öncelikle ilçe merkezine kadar banliyö tren hattı İZBAN ile yolculuk yapmanız gerekiyor. İZBAN’ın son istasyonu olan Aliağa’da inerek otogara giden dolmuşlara binip aktarma yapabilirsiniz. İlçe merkezinden hareket eden dolmuşlar aracılığıyla Aliağa Otogarı’na 15 dakikalık bir yolculuk sonrası ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüs

Aliağa’ya direkt minibüs ile gitmek içinse İzmir Otogarı’ndan hareket eden araçlara binebilirsiniz. Sabah saat 06.00’da hareket eden minibüsler gün boyu aktif bir şekilde yolcu taşıyor. Son seferini gece 23.10’da gerçekleştiren minibüsler 20 dakika aralıklar ile Aliağa eski garaja kadar gidiyor.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Otobüs firmalarının ücretsiz yolcu servisleri ile Aliağa Otogarı’na rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Belirli noktalardan belirli saatlerde yolcu alan ücretsiz servis araçları ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi tercih ettiğiniz otobüs firmasının yetkilisinden almanızı öneririz.

Ticari Taksi

Şehir merkezinden Aliağa Otogarı’na bulunduğunuz konuma en yakın duraktan ticari taksi çağırarak ya da yoldan geçen bir taksiyi çevirerek gidebilirsiniz. Şehir merkezinden Aliağa’ya olan uzaklık 60 kilometreyi bulduğundan bütçenizi buna göre hesaplamanızı ve taksimetre ücretiyle ilgili bilgi almanızı öneririz. Hem konforlu hem de hızlı bir şekilde ulaşım sağlama imkanı veren ticari taksilere 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Özel veya Kiralık Araç

Kiralık veya özel araç ile İzmir şehir merkezinden Aliağa Otogarı’na ulaşım sağlamak için O-30 otoyolunu kullanabilirsiniz. Merkezden Aliağa’ya ulaşım araçla ortalama 1 saat sürüyor.

Ankara Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Her gün binlerce yolcuya hizmet veren Ankara Terminali’nden şehir merkezine ulaşım için pek çok ulaşım alternatifi sunuluyor.

Ankaray

Terminal içerisinde bulunan Ankaray metro istasyonundan şehrin pek çok noktasına kolayca gitmeniz mümkün. Sabah 6:00’dan gece yarısına kadar hizmet veren Ankaray, terminalden şehir merkezine ulaşım için en çok tercih edilen yollardan biri.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde onlarca otobüs firması hizmet veriyor ve çoğu firma yolcularına ücretsiz yolcu servisi sağlıyor. Bu servisler her yarım saatte bir kalkıyor ve şehrin belirli ana noktalarına ulaşmanızı sağlıyor.

Belediye Otobüsleri (EGO)

Terminal çıkış kapısı önünde bulunan otobüs duraklarından kalkan442-3, 419, 479, 417, 545, 230-3, 419 A, 479, 484, 417, 217, 511-3, 573, 521-3, 512-3, 524, 564, 537, 573 ve 511 numaralı otobüs hatları ile Ankara’nın her semtine kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüs

Terminalden 2 dakika yürüyüş mesafesindeki Mevlana Bulvarı’nda minibüs durağı bulunuyor. Minibüslere terminalden şehrin hemen her semtine kolayca gidebilirsiniz.

Taksi

Terminalin çıkış kapısı yanında 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları bulacaksınız. Taksi hizmetini kullanarak şehrin her yerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Aliağa - Ankara Otogarı Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs FirmasıBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
Ege Seyahat500 TL19 sa 15 dk
Anadolu Turizm550 TL29 sa 15 dk
Pamukkale Turizm600 TL29 sa 15 dk
map placeholder
expand_less