Ahiska Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Ahiska Hakkında

Ahıska Hakkında

Gürcistan’ın güney bölümünde yer alan Ahıska şehri, uzun süre Osmanlı İmparatorluğu’nun egemen olduğu ve nüfusunun büyük bölümünü Ahıska Türkleri’nin oluşturduğu güzel bir şehir. Ahıska; zengin tarihi, kendine özgü kültürü ve doğal güzellikleriyle Gürcistan’ın en önemli şehirlerinden biri. Türkiye’ye sadece 15 kilometre uzaklıkta bulunan Ahıska şehrinin ortasından çarpıcı manzaralarıyla Posof Nehri akıyor. Nehir tarafından ikiye bölünmüş olan Ahıska’da kuzey bölüm şehrin tarihi bölümünü, güney bölüm ise Ahıska’nın modern yüzünü yansıtıyor. Her yanı nehirlerle ve çaylarla çevrili olan Ahıska şehri, çok verimli topraklara ve görülecek pek çok doğa güzelliğine sahip. Posof, Kura ve Adigön nehirlerinin eşsiz manzaraları her mevsim farklı bir güzellik sunarak şehirdeki en güzel gezi alanlarını oluşturuyor.

Ahıska sokaklarında gezerken Osmanlı mimarisini yansıtan tarihi evler ve büyüleyici camileri gezme şansı bulacaksınız. Tarihi dokusunu günümüze kadar korumayı başarmış Ahıska’nın yerlileri de Türkleri çok seviyor ve çok misafirperverler. Burada evlere konuk olabilir, güzel sohbetler ederek yöreye özgü pek çok lezzeti de tadabilirsiniz. Ahıska çarşısı hem yöresel ürünleri bulmak hem de bölgede yetişen lezzetli yiyeceklerin tadına bakmak için ilk uğramanız gereken yerler arasında. Şehri gezip fotoğraflar çektikten sonra Ahıska Müzesi’ne de uğrayarak çok uzun ve zorlu bir tarihe sahip olan Ahıska Türkleri hakkında pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Ahiska otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Ahiska otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Ahiska otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
map placeholder
expand_less