Zlatibor Otelleri Ara

En uygun Zlatibor otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Zlatibor otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Zlatibor Hakkında

Sırbistan’ın sağlık turizm merkezlerinden olan kasaba dinlenmek, doğada yürümek ve eşsiz manzaraların tadını çıkarmak için muazzam bir yer. Bölgeyi saran yüksek dağların eteklerinde kurulan kasaba bahar ve yaz aylarında daha çok sakin atmosferiyle cezbediyor. Kış mevsiminde ise muhteşem doğal alanlar yerini kayak sevenleri adeta büyüleyen kış turizmi merkezine bırakıyor. 

Zlatibor, ülkenin başkenti Belgrad gibi kafeleriyle, restoranlarıyla ve her daim canlı sokaklarıyla değil, daha çok dingin ve sakin atmosferiyle görülmeye öne çıkıyor.

Orta Çağ’da daha çok Rujno adı ile bilinen kasaba sonradan bu adla anılmaya başlandı. 18. yüzyıldan itibaren şimdiki görünümüne kavuşmaya başlayan kasaba ismini bölgede yetişen değişik bir çam türünden alıyor. 

Kasabada hava genellikle fazla sıcak sayılmaz. Kışın eksili değerlere kadar düşen hava sıcaklığı bahar aylarında biraz artıyor. Yaz aylarında ise sıcaklık genel olarak 18-20 derece civarında ölçülüyor.

Turistler için pek çok modern konaklama tesisine sahip kasabaya kış aylarında kayak yapmak için gelenlerin sayısı hayli fazla. Bahar ve yaz döneminde ise doğada vakit geçirmek, yürümek ve dağ manzaralarını seyretmek isteyenlerin gözdesi haline geliyor. İlk olarak 1800’lü yılların sonlarında turistik olarak ziyaretçi çekmeye başlayan kasaba o dönemden itibaren sağlık turizminin ülkedeki başlıca duraklarından. Çevresini saran endemik ormanlarda pek çok endemik bitkiye ev sahipliği yapan Zlatibor bu nedenle Sırbistan’ın koruma altına alınan bölgelerinden. Canlı çeşitliliğiyle bilinen ormanlar ayrıca onlarca farklı kuş ve sürüngen türüne de ev sahipliği yapıyor.