2. Sayfa Zihuatanejo Otelleri Ara

En uygun Zihuatanejo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Zihuatanejo otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Zihuatanejo Hakkında

Zihuatanejo, Akapulko'nun kuzeybatısındaki Meksika'nın Pasifik Sahili'nde bir tatil şehridir. Palmiye ağaçlarıyla dolu nefes kesici Playa La Ropa başta olmak üzere plajlarıyla ünlüdür. Şehrin her yanında özel deniz ürünleri restoranlarına ulaşacağınız Zihuatanejo'da, yeme-içme konusunda da özel tatlara rastlayabilirsiniz. 

Palmiye ağaçları ve deniz mahsülleri restoranları ile çevrili La Ropa Plajı; yüzme, deniz paraşütü ve su kayağı için mükemmeldir. Ayrıca, burada rüzgar sörfü ve yelkenli kiralayabilirsiniz. Denizden güzel bir manzaraya sahip olan ve Carretera Escénica sahil şeridi boyunca uzanan Playa Madera'ya dik ama keyifli bir 1,5 km yürüyüş mesafesinde yer alır.

Zihuatanejo Koyu, turistlerin yoğun ilgisine mazhar bu popüler destinasyonun, hala sakin bir Meksika balıkçı köyü ruhu olduğunu anlayacağınız bir koyu. Ağaç gölgelerinin altında piknik yapanlara dahil olabilir, dar sokaklarındaki sanatçıların galerilerini ziyaret edebilir, mütevazi butiklerinden alışveriş yapabilirsiniz. Zihuatanejo’dan yalnızca 25 dakika mesafede bulunan Xihuacan Kalıntıları’nı ziyaret edebilir, bu arkeollojik siteyi gezme şansını değerlendirebilirsiniz.

Linda Plajı’nda timsahlar ve iguanalarla yakın temas kurabilir; bisiklet ve yürüyüş parkurlarında kelebekler, sinekkuşları ve egzotik çiçekli sarmaşıklar arasında gezebilirsiniz. Ormanda harika bir gezintinin üzerine; Isla Ixtapa Plajı’na deniz taksisiyle ulaşarak, muhteşem kumlu bir koyda günü sonlandırabilirsiniz. Deniz mahsülleri ve Meksika yemeklerini doya doya tadabileceğiniz Zihuatanejo’da, İtalyan mutfağı, sushi gibi alternatifler de bulabilirsiniz. 

Zihuatanejo’ya seyahat için en uygun ve sıcak dönem Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır.