Zelezna Ruda Otelleri

En uygun Zelezna Ruda otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Zelezna Ruda otellerini listele.

Zelezna Ruda Hakkında

Sözlük anlamıyla Demir Cevheri olarak anılan Zelezna Ruda, Çek Cumhuriyeti’nin Pilsen Bölgesi’nde bir kasabadır. Sumava Dağları'na yakın konumlanan kasaba; Bavyera sınırına yakın ve Alman kasabası Bayerisch Einstein ile komşudur. Kasabanın Almanca ismi ise, 1945 yılında sınır dışı edilen Alman nüfusun yaşadığı, Orta Çağ’da bir pazar kasabası olarak bilinen dönemden geliyor. Kasabanın turistleri en çok çeken özelliği ise, tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra, Sumava Dağları’nın önemli bir spor ve turizm merkezi olmasıdır. 

Yemyeşil ormanlar ve dağlarla çevrili kasabada; Černé Jezero, Čertovo Jezero gölleri ve 1202 metre yüksekliğindeki, Špičák zirvesi mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerdendir. Spicak Gözetleme Kulesi’nden Zelezna Ruda’nın mükemmel doğasını izleyebilir, civardaki restoranlarda güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Göl çevresinde yürüyüş ve zirveye düzenlenen hiking turlarına katılabilirsiniz. Grober Arber de dağın tepesinde hem mükemmel manzarası hem restoranları ile ailecek iyi zaman geçirebileceğiniz bir tesistir.

Avrupa’nın en geniş ormanlarına ev sahipliği yapan Sumava Dağları’nda konumlanan Špičák Kayak Merkezi; Alpler'in dışındaki kıtada yer alan en büyük tatil beldelerinden biridir. Yeni başlayan ya da profesyonel olmanızın farketmediği parkurlarda kayak, snowboard yapabilir, tesisteki kayak okullarından eğitim alabilirsiniz. Küçük ziyaretçiler için ayrıca bir kayak pisti de bulunduran tesiste tüm aile kayak keyfi yapabilirsiniz. Tesis ayrıca şu anda, yakın bölgede yedi farklı uzunluk ve zorluk seviyesine sahip kayak turu sunuyor.

Železná Ruda, Šumava Milli Parkı'nın olağanüstü güzelliğini keşfetmek için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Tüm parkın en güzel yerlerinden biri olan Čertovo ve Černé buzul göllerine yürüyebilir veya kayak yapabilirsiniz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan, Çek Cumhuriyeti'nin en büyük ikinci kalesi, masal şehirlerinden çıkmış gibi görünen Český Krumlov'a bir gezi yapabilirsiniz. Zelezna Ruda’nın tarihi güzellikleri arasında; doğu tarzı kubbeli Panna Maria Pomocná z Hvězdy Kilisesi, maden işçilerinin azizleri olarak anılan Aziz Barbora Şapeli ve inananlar için son derece kutsal Haç Yolu vardır. Bölgenin geleneksel cam üreticisi bir ailesine ait olan evde yerel tarih ve geleneksel cam işçiliğine dair bilgi edinebilir, fotoğraf sergisini gezebilirsiniz.

Zelezna Ruda’da, Çek mutfağının yerel lezzetlerini keşfedebilirsiniz; domuz, sığır, tavuk gibi kümes hayvanlarının yanı sıra kaz, ördek, tavşan gibi av hayvanlarını da tadabilirsiniz. Bramboracka çorbası, patates ve lahana salatası ise mutlaka denemeniz gereken lezzetlerdendir. Hem kış hem yaz aylarında doğayla iç içe birçok aktivite yapabileceğiniz Zelezna Ruda'ya yılın her mevsiminde seyahat edebilirsiniz. Ancak kış sporlarını severler için Kasım ve Mayıs ayları arasındaki uzun dönemdir. Sıcaklıklar tüm yıl boyunca ortalama 5,7 derecedir.

x