Zdiar Otelleri Ara

En uygun Zdiar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Zdiar otellerini listele.

Zdiar Hakkında

Kuzey Slovakya’daki Spis’te yer alan Presov Bölgesi’ndeki Poprad District’e bağlı Zdiar köyünün tarihi 1409 yılına kadar uzanıyor. Belianske Tatry ve Spišská Magura dağlarının arasında yer alan Zdiar, aynı zamanda Belianske Tatry Dağları’nın da başlangıç noktası.

Geleneksel bir Slovak köyü olan Zdiar hakkında bir ilginç bilgi; yakın bir zamana kadar köylüler pazar günlerinde ve bayramlarda yöresel kostümlerini giyip çeşitli gösteriler düzenlerlerdi. Kültürlerini yakından tanımak için ilk yapmanız gereken ziyaret ettiğiniz döneme denk gelirse şayet geleneksel bir Goral düğününe katılmak.

Polonya – Slovakya sınırına yakın bir mesafede bulunan çok sayıda yürüyüş ve bisiklet yollarıyla da ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatmayı, dolu dolu bir tatil geçirmeyi vadeden Zdiar, 16. yüzyıldan kalma ahşap kır evleri, gelenekleri ve misafirperver halkı ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğruyor. Tatras’ın en eski yerleşim yerlerinden olan Zdiar, Goral halkı ve kültürü hakkında bilgi edinebileceğiniz müze ve tarihi yerlerin yanı sıra yemyeşil yaylalarıyla da her yaştan ve zevkten insana hitap ediyor.

Magura sırtlarında; Poprad'ın sadece 30 km kuzeyindeki Belian Tatras'ın muhteşem panoramik manzarasını sunan Bachledka Ski & Sun, Zdiar, Jezersko ve Mala Frankova olmak üzere üç farklı yerleşim yerinin birden sınırları içerisinde bulunan tek kayak merkezi. Üç farklı vadide kayak yapma imkanı sunan Bachledka Ski & Sun yapay karla kaplı, toplam 9,5 kilometrelik kayak pistlerine ev sahipliği yapıyor.

Zdiar’a kayak yapmak için gelenlerin ilk tercihlerinden biri olan Strednica Kayak Merkezi, 6000’den fazla kapasitesi olan, aydınlatma sistemi sayesinde gece kayağının da yapılabildiği, özellikle çocuklu aileler için gayet ideal olan büyük bir tesis. Her seviyeden kayak tutkununa hitap eden kayak parkurlarının olduğu kayak merkezine özel araç veya toplu taşıma araçlarıyla ulaşım da oldukça kolay.

x