Zaventem Otelleri Ara

En uygun Zaventem otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Zaventem otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Zaventem Hakkında

Zaventem Belçika’nın başkent Brüksel bölgesinde ‘yeşil kuşak’ olarak anılan üç büyük dinlence alanından Dijleland bölgesinde konumlanıyor. Kapladığı alan ise 27.62 metrekareden oluşuyor. Flaman dilinin konuşulduğu bu küçük yerleşim, komşu şehir Diegem ile birlikte Uluslararası Brüksel Havalimanı’na da ev sahipliği yapıyor.

1. yüzyılda bir tarım kentiyken, Brüksel Havalimanı’nın inşasıyla bir lojistik kentine dönüşen Zaventem bu özelliğiyle de büyük şirketlerin tercihi ve ekonominin de merkezlerinden biri. 2016 yılında Brüksel Havalimanı’na yapılan bir terör saldırısıyla dünya gündemine oturan Zaventem’in Brüksel’e mesafesi ise sadece 14 kilometre. Havalanı treni veya otobüsler gibi toplu taşıma araçlarıyla iki şehir arasında kolayca erişim sağlayabiliyorsunuz.

Zaventem gezi rotasındaki noktaların çoğunu Brüksel ve çevresi oluşturuyor. Tarihi yapılarla çevrili Grand Place ve şehrin simgesi Mannequin Pis heykelinin olduğu bölgelere şehir içindeki metro ağıyla veya yürüyerek gidebiliyorsunuz. Atomium, Kraliyet Sarayı, Palais de Justice ve dört bir yana dağılmış parklar bahçeler de şehrin görülesi yerlerinden. Yaklaşık 87 müzenin olduğu Brüksel’de Güzel Sanatlar ve hobi müzeleri de oldukça ilgi görüyor. Bira, çikolata ve gofret şehri olan Brüksel’den trenle Lüksemburg, Almanya ve Fransa’ya da kısa süreli tren yolculuklarıyla ulaşabiliyorsunuz.