2. Sayfa Zapopan Otelleri Ara

En uygun Zapopan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Zapopan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Zapopan Hakkında

Narenciye anlamına gelen "tzapotl" kelimesinden gelen Zapopan, aynı zamanda büyük bir mısır üreticisi olduğu için, mısır köyü olarak da anılır. Meksika'nın Jalisco eyaletinde bulunan şehir, Guadalajara’dan sonra gelen ikinci büyük yerleşim alanıdır. Zapopan mimarisi, müzeleri ve doğal dış mekanlarıyla turistlerin uğrak noktalarından biridir. Doğal güzellikleri arasında jeotermal bölgeleri, "Ixcatan Geyers", "La Cola de Caballo" şelalesi ya da At Kuyruğu (yaklaşık 30 metre yüksekliğinde), "Rio Caliente de la Primavera" (Kaplıca Nehri), "Bosque de la Primavera" (Bahar Ormanı) ve El Centinela'yı mutlaka görülmesi gereken yerler listesine almalısınız. 

Özellikle yaz aylarında serinlemek için "Cañon de las Flores" (Çiçek Kanyon’u), Los Camachos, San Jose, Las Tinajitas ve Santa Rita kaplıcalarını ziyaret etmelisiniz. Doğada zaman geçirmeye devam etmek isterseniz, Sumida ve Los Colomos Park’ta sakin yürüyüşler yapabilir, göl kenarında oturabilir hatta piknik dahi yapabilirsiniz. The Virgin of Zapopan 16. yüzyıl başlarında, Michoacan’da yerel sanatçılar tarafından yapılan ve şehrin simgesi haline gelen bir heykel. Şehri koruduğu ve gözettiğine inanılan heykeli mutlaka görmelisiniz. Bir başka simgesel yapı ise Arco de Ingreso a Zapopan, yirmi metre uzunluğundaki bu kemer, heykellerle süslenmiş oldukça sanatlı bir eser. Buradan şehre giriş yapıp, Paseo Teopiltzintli’de gezinebilirsiniz. Buradan da Plaza de las Americas caddesine geçiş yaparak, Zapopan’ın Mısır Tanrı ve Tanrıçalarına ait heykelleri görebilirsiniz. Burada ayrıca 1690 yılından bu yana ayakta olan Zapopan Bazilikası’nı da mutlaka görmelisiniz. Çanak çömlek, el yapımı cam eşya, minyatür ve daha fazlasını bulacağınız Tonala’da; Pazar günleri kurulan pazarı gezebilir, ailelerin işlettiği atölyelerde çok özel hediyelikler bulabilirsiniz. Eğer gözünüze güveniyorsanız, yine Pazar günleri kurulan Antika Pazarı da hazine değerinde olabilir.  

Meksika mutfağının lezzetlerini tadabileceğiniz Zapopan’un temel gıda kaynağı elbette mısır. Tortilla ile çeşnilenen masalarda; biftek, domuz ve balık en çok tercih edilen et ürünleri arasında. Vejetaryenler içinse çok çeşitli egzotik sebze ve meyveler kurtarıcı olabilir. Her yemeğe ayrı bir sunumla eşlik eden tekilayı da mutlaka denemelisiniz. Zapopan’a seyahat için en uygun dönem Ekim sonu ve Haziran ayları arasındadır.