Zadar Otelleri Ara

En uygun Zadar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Zadar otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Zadar Hakkında

Adriyatik denizi ile çevrili bir yarımada şeklinde olan Zadar, Hırvatistan’ın batısında yer alan antik bir Akdeniz liman şehri. Eskiden Dalmaçya’nın başkentiymiş. Dubrovnik kadar turistik olmasa da Ortaçağdan kalma tarihi eserleri, Arnavut kaldırımlı ve dolambaçlı sokakları, kültürü ve doğal güzelliği ile oldukça keyifli bir yer. Zeytinyağları ve şarabı da oldukça ünlü!

St. Donat Kilisesi, St. Anatasia Katedrali, St Mary Kilisesi, St Simon Kilisesi, Forum Meydanı, şehir duvarları ve kapıları, Grisogono Vovo Sarayı ve Zadar Üniversitesi Binası ile Kalelarga Caddesi şehirde görülebileceklerden sadece bazıları. Yürüyerek bile gezebileceğiniz 75 bin nüfuslu bu küçük şehirde daha görülecek pek çok şey var. Kornati Adaları Parkı, Paklenica Parkı, Krka şelalesi, Plitvice Gölleri, Vrana Gölü, Telascica Koyu gibi çok sayıda doğal güzelliklerine uğramayı ihmal etmeyin. Düzenlenen günübirlik ya da yarım günlük turlarla buraları gezebilirsiniz. Ayrıca Arkeoloji Müzesi, Antik Cam Müzesi, Tuz Müzesi, Şehir Müzesi gibi birçok müze de görülmeye değer. Zadar, plajları ile de meşhur.

Borik Plajı, Kolovare Plajı, Uskok Plajı, Punta Skala sahili ve Jadran gibi pek çok yerde deniz ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Şehre havayolu ile ulaşacaklar için Zadar Havalimanı, şehir merkezine 9 km, şehirdeki ana otobüs durağına ise 10 km uzaklıktadır. Havalimanından şehri merkezine gitmek için havalimanı servislerini, taksileri ya da araç kiralama firmalarından kiralayabileceğiniz otomobilleri kullanabilirsiniz. Dış hatlar terminali önünden kalkan otobüsler şehir merkezine ya da Zadar’ın ana otobüs durağına kadar 20 ile 25 dakika sürede giderler. Taksi ile bu süre biraz daha kısadır.