Yuzhno-Sakhalinsk Otelleri Ara

En uygun Yuzhno-Sakhalinsk otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yuzhno-Sakhalinsk otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Yuzhno-Sakhalinsk Hakkında

Rusya’nın doğusundaki Sakhalin Adası’nın Sakhalin Oblastı’nda yer alan Yuzhno-Sakhalinsk, Japonya’nın da hemen kuzeyinde bulunuyor. İçinden Susuya Nehri’nin aktığı yerleşim birimi, Sakhalin Adası’nın güneydoğusunda konumlanıyor. Şehir, 1882 yılında ‘Vladimirovka’ adıyla, küçük bir yerleşim merkezi olarak kuruldu. 1904-1905 yılları arasında gerçekleşen Rusya-Japonya Savaşı sonrasında imzalanan Portsmouth Anlaşması’na göre, o yıllarda adı Vladimirovka olan Yuzhno-Sakhalinsk, Japon İmparatorluğu’nun hakimeyeti altına girdi ve şehrin adı ‘Toyohara’ olarak değişti.

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ada bu kez de Sovyet işgaline uğradı ve Toyohara, ‘Yuzhno-Sakhalinsk’ adını alarak yeniden Sovyet topraklarına katıldı. Yerleşim birimi, 1946 yılından beri ‘ilçe’ statüsü ile varlığını sürdürüyor. Petrol ve doğalgaz rezervleri açısından oldukça zengin bir konumda bulunan Yuzhno-Sakhalinsk, yerli ve yabancı şirketlerin petrol yatırımlarına sahne oluyor. Doğu Rusya’nın en büyük enerji şirketinin yönetim merkezi bu ilçede yer alıyor. Yuzhno-Sakhalinsk’in ekonomik büyümesi, tamamıyla petrol ve petrol ürünleri üretimine bağlı bulunuyor.

Japon İmparatorluğu döneminden kalma binalar, bugün müze olarak varlıklarını sürdürüyor. Bunlardan en önemlisi Yuzhno-Sakhalinsk Müzesi. Ayrıca; Ahşap Kilise, Katolik Kilisesi, Çehov Edebiyat ve Sanat Merkezi, Demiryolu Müzesi, Sakhalin Bölgesel Sanat Müzesi, Gagarin Parkı ve Gorny Vozdukh Kayak Merkezi ilçenin en ilgi çekici gezi noktaları arasında yer alıyor. Hafif sıcaklıkta yazlar ve dondurucu kışlar, ilçe ikliminin karakteristik özelliğini oluşturuyor. Yuzhno-Sakhalinsk Havaalanı ilçenin 12,6 km. güneyinde bulunuyor.