Yining Otelleri

En uygun Yining otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yining otellerini listele.

Yining Hakkında

Yining, Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı Ili Kazak Özerk Bölgesi’nin başkentliğini yapan şehir. Kent halk arasında Ghulja adıyla da anılıyor. Yining’de farklı kökenlerden insanlar bir arada yaşıyor ve şehir ‘Asya’nın etnik müzesi’ olarak anılıyor.

Ili Nehri kıyısında konumlanmış olan kent vadinin tarım ve ticaret merkezi konumunda. Verimli arazinin büyük bir kısmı çay ekimi ve mevte bahçeleri için kullanılıyor. Öte yandan hayvancılık da kent ekonomisinin önemli öğelerinden biri.

Şehir yarı kurak bir iklime sahip. Yılın geneline kurak ve bol güneşli hava koşulları hakim. Kış ayları ise oldukça soğuk geçiyor. Bahar mevsimi Yining’i ziyaret etmek için en uygun dönem olarak kabul ediliyor.

Otobüsler hem şehiriçi hem de şehirlerarası ulaşım için yaygın olarak kullanılıyor. Kırsala ve çevre kentlere trenle de gitmek mümkün. Yining Havalimanı ise kent merkezinin kuzeyinde yaklaşık 15 dakikalık bir sürüş mesafesinde yer alıyor.

Kentte gezerken çok fazla asker ve polis görmek mümkün. Resmi hizmetteki bu çalışanların fotoğraflarını çekmenin yasak olduğunu unutmayın.

Yining’de ekoloji turizmi son yıllarda gelişiyor. Özellikle Sayram Lake Ulusal Parkı mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Bu parkta doğal güzelliklere doyabilir ve birçok doğa sporunu yapabilirsiniz.

x