Yıldız Otelleri Ara

En uygun Yıldız otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yıldız otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Yıldız Hakkında

Yıldız, İstanbul ‘un Avrupa Yakası’nda bulunan semtlerinden biridir. Konumu itibariyle Yıldız, Beşiktaş Meydanı ve şehrin en işlek yollarından olan Barbaros Bulvarı’na çok yakın, merkezi bir noktada bulunur. Köklü tarihi ve boğaz manzarasıyla ilgi çeken Yıldız’da görülmesi gereken yerlerin başında, müzeleştirme çalışmaları tamamlanan Yıldız Sarayı gelir. Saray Tiyatrosu ve Sahne Sanatları Müzesi olarak hizmet veren Yıldız Sarayı’nda, saraya ait mobilyaları inceleyebilir, dönemin geleneksel ve batıdan etkilenen tiyatro tarihine de bakabilirsiniz.

Yıldız’da bir diğer mutlaka ziyaret etmeniz gereken yer de, Yıldız Hamidiye Camiidir. 2. Abdülhamit tarafından yaptırılan, görkemli bir mimariye sahip camiyi de Yıldız’da görülecekler listenize eklemelisiniz. Semt, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin, Yıldız kampüsünün burada yer almasıyla gelişme göstermiştir. Yıldız’dan Beşiktaş ve Ortaköy’e yürüyerek gitmek mümkündür. Buradayken Beşiktaş’ın ünlü çarşısını gezebilir, alışveriş yapabilir ve sahilde çay içerek etrafı seyredebilirsiniz. Zincirlikuyu ve Balmumcu arasında bulunan Yıldız’a Mecidiyeköy’den ve Taksim gibi merkez semtlerden otobüsle ulaşabilirsiniz.

Yıldız Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 96,6 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.