Yeşilyurt Köyü Otelleri Ara

En uygun Yeşilyurt Köyü otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yeşilyurt Köyü otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Yeşilyurt Köyü Hakkında

Kaz Dağları'nın oksijen deposu eteklerine yerleşen Yeşilyurt Köyü, çevresini saran yemyeşil çam ve zeytin ağaçlarıyla yüzyıllardır bölgede huzurun adresi olarak biliniyor. Çanakkale’nin ilçelerinden Ayvacık’a bağlı olan köy, özellikle tertemiz havası ve muazzam bir biçimde korunmuş bakir doğasıyla ziyaretçilerin beğenisini topluyor. Taştan yapılan evlerin arasından kıvrılan masalsı yollar, sevimli kafeler ve dost canlısı köy halkı Yeşilyurt denince ilk akla gelenlerden. Üstelik köyün canlandırıcı enerjisi ve sıcak atmosferi sayesinde burada olduğunuz süre boyunca kendinizi adeta evinizdeymiş gibi hissedebilirsiniz. 

Önceleri ‘’Büyükçetmi’’ adıyla bilinen köyde birbiri ardına açılan butik oteller sayesinde son yıllarda İstanbul gibi büyük şehirlerden buraya tatil için gelenlerin sayısında büyük oranda artış yaşanıyor. Ancak her ne kadar bilinirliği giderek yükselse de Yeşilyurt huzur dolu sakin atmosferini halen koruyor. Köye geldiğinizde günümüzde restore edilerek kafeye dönüştürülen eski taş evlerde dinlenebilir, enfes gözlemeler ve reçellerle donatılan sofralarda kahvaltı yapabilirsiniz. Yazın bir gölgeye çekilip serinlemek istediğinizde ise buz gibi karadut suyunun tadına bakabilirsiniz.

Doğanın tüm cömertliğini ardına kadar sergilediği Yeşilyurt Köyü’ne ulaşmak için karayolunu tercih edebilir veya Balıkesir Edremit Koca Seyit Havalimanı’na uçabilirsiniz. Havalimanından köye araçla yolculuk yaklaşık 1 saat sürüyor. Yeşilyurt otelleri genellikle bahar ve yaz aylarında yoğunlaşan az odalı butik tesislerden meydana geliyor. Üstelik köydeki tesislerde konakladığınızda yakınlardaki plajlara da rahatça ulaşma şansınız bulunuyor.

Yeşilyurt Köyü Seyahat Yazıları