Yeşilkent Otelleri Ara

En uygun Yeşilkent otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yeşilkent otellerini listele.

Yeşilkent Hakkında

Özellikle yaz aylarında Ege kıyılarında tatil yapmak isteyen pek çok ziyaretçiyi çeken Yeşilkent, Didim'e bağlı hayli turistik bir yerleşim. İlkbahardan itibaren havaların ısınması ile beraber giderek kalabalıklaşan Yeşilkent, bu dönemde huzurlu sahil kasabası atmosferini kısmen de olsa kaybedebiliyor. Buna karşılık Yeşiklent’e ne zaman gelirseniz gelin, bölgedeki Didim otelleri dinlenerek enerjinizi toplayabileceğiniz keyifli bir tatil vadediyor. Bölge özellikle antik kalıntıları ve tarihi yerleşimleri sevenler için adeta bir cennet gibi. Dünyanın en büyük 3 tapınağı arasında gösterilen Apollon Tapınağı, belli başlı turistik noktalardan. Antik çağlarda kehanet merkezi olarak bilinen bu muazzam yeri dolaştıktan sonra adımlarınızı Millet Tiyatrosu’na doğru çevirebilirsiniz.

Çevrede ayrıca Bafa Gölü, Tavşan Burnu Tabiat Parkı ve Akbük gibi doğanın tüm cömertliğini sergilediği enfes yerler de var. Özellikle su sporlarına merakı olanları çeken Akbük, insana huzur veren doğasıyla üzerinizdeki yorgunluğu ve stresi kısa sürede atmanıza yardımcı olacak. Buraya geldiğinizde ayrıca yürüyerek Saplı Ada’ya geçmeyi de ihmal etmeyin. Günümüzden binlerce yıl önce bölgede yaşanan volkanik patlamalar sonucunda meydana gelen Saplı Ada, ziyaretçilere hayli ilginç bir görüntü vaat ediyor.

Yeşilkent ve civarında Ege’nin davetkar sularıyla buluşabileceğiniz pek çok plaj var. Bunlar arasında en meşhurlardan biri ise kuşkusuz Altınkum Plajı. Sığ denizi sayesinde çocuklu ailelerin de rahatlıkla tercih edebileceği plajda yüzmenin veya kumsalda uzanmanın keyfini çıkararak gününüzü geçirebilirsiniz. Sörf, su paraşütü ve yelken gibi aktiviteler ise tüm gün plajda yatmaktan sıkılanları bekleyen eğlenceli aktivite seçeneklerinden.