Mersin Yenişehir Otelleri Ara

En uygun Mersin Yenişehir otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mersin Yenişehir otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mersin Yenişehir Hakkında

Yenişehir Hakkında

Yenişehir, Mersin iline bağlı olan ve huzurlu ortamıyla dikkat çeken bir ilçe. Huzurlu atmosferinin yanında renkli tarihi, enfes doğa güzellikleri, ideal iklimi, verimli toprakları, çalışkan ve yeniliğe açık sıcakkanlı insanları ile de Yenişehir, görmeye değer bir yer.

Yenişehir ilçe merkezinde, 71 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer alan Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi, ilçenin en popüler yerlerinden birisi. 2008 yılında bu merkez, Avrupa’nın en iyi üç alışveriş merkezilerinden biri seçildi. Yenişehir gezinizde aradığınız her şeyi bulacağınız bu merkeze uğrayabilir ve merkezin alışveriş olanaklarının yanında etkileyici yemek bölümünün de tadını çıkarabilirsiniz.

Yenişehir’de gezerken mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden birisi olan Yenişehir Deniz Müzesi, ülkemizin 4. deniz müzesi olmasıyla ünlü. Müzenin interaktif salonunda Preveze Deniz Savaşı ve Barbaros Hayrettin Paşa’nın deniz savaşları hakkında sergiler, ayrıca tarihin akışını değiştiren Nusret Mayın Gemisi ve Yavuz Muharebe Kruvazörü gibi ünlü savaş gemileri hakkında dijital ortama aktarılmış bilgiler sunuluyor. Günümüzün modern teknolojileri kullanan Yenişehir Deniz Müzesi, tarihimize yön veren deniz savaşlarını ve gemileri görebileceğiniz eşsiz bir yer.

Yenişehir gezinizde ilçeye sadece 1,5 saat mesafede bulunan, güzelliğiyle ünlü Tarsus Şelalesi’ni de ziyaret edebilir ve kayalardan süzülen gürül gürül şelale sularının muhteşem manzarasına şahit olabilirsiniz. Tarsus Şelalesi, Berdan Nehri’nin sularının 5 metrelik bir uçurumdan aşağıya dökülmesiyle oluşuyor ve etkileyici manzarasıyla insanları kendine çekiyor. Şelalenin çevresini gezerken şelale sularının aktığı bölümdeki tahrip olmuş taşlara özellikle dikkat etmelisiniz. Bu taşlar çok uzun yıllar boyunca su tarafından oyulmuş ve yöre halkı tarafından mezar olarak kullanılmıştır. Bu ilginç şekilli şelale taşları, size harika fotoğraflar çekme fırsatı sunuyor.

Yenişehir'de en popüler yerler arasında, Tarsus Şelalesi’nin muhteşem görüntüsü eşliğinde taze balıklar tadabileceğiniz güzel balıkçı restoranları da bulunuyor.

Önemli Noktalar