Diyarbakır Yenişehir Otelleri Ara

En uygun Diyarbakır Yenişehir otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Diyarbakır Yenişehir otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Diyarbakır Yenişehir Hakkında

Diyarbakır’a bağlı merkez ilçelerden biri olan Yenişehir, aynı zamanda şehrin oldukça popüler yerlerinden. Nüfusu 200 bini geçen Yenişehir’de pek çok konut ve ofis yer alıyor. Bu sayede ilçenin gün içindeki nüfusu daha da artıyor ve her yıl daha fazla turist ağırlıyor. Bu nedenle de bölgedeki Diyarbakır otelleri sayıca artıyor. Güneydoğu Anadolu’nun binlerce yıllık tarihi şehirlerinden olan Diyarbakır’da meşhur kaleyi ve surlardan geriye kalanları görebilirsiniz.

Çay veya kahve molası için uğrayabileceğiniz tarihi Hasan Paşa Hanı, 639 yılında inşa edilen Diyarbakır Ulu Camii ve Mimar Sinan’ın eserlerinden olan Behram Paşa Camii gibi yapıları şehri dolaşırken ziyaret edebilirsiniz. Anadolu’daki tek dört ayaklı minareye sahip olmasıyla bilinen ve bu özelliğinden dolayı Dört Ayaklı Minare Camii olarak da isimlendirilen Şeyh Mutahhar Camii, Meryem Ana Kilisesi ve Mesudiye Camii de Diyarbakır gezilerinin önemli duraklarından. ‘’Anadolu’da inşa edilen ilk üniversite’’ olarak hafızalara yerleşen Mesudiye Medresesi’nin taş kabartmaları adeta göz kamaştırıcı. Anadolu’nun en eski Süryani kiliselerinden olan ve günümüzde halen Diyarbakır’da yaşayan Süryani cemaati tarafından ibadet için kullanılan Meryem Ana Kilisesi ise şehrin tarihi birikimini yansıtan diğer belli başlı noktalarından.

Eğer eski Diyarbakır evlerinin harika bir örneğini görmek isterseniz, adımlarınızı ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu eve çevirebilirsiniz. Aslına uygun olarak restore edilen evi günümüzde müze olarak gezmeniz mümkün. Türk edebiyatının önemli ismi Ziya Gökalp’in doğup büyüdüğü ev ile Ulu Camii’nin hemen karşısındaki Hasan Paşa Hanı ise Diyarbakır gezinizde uğrayabileceğiniz diğer noktalardan. Anadolu’da kurulan beylikler arasında bulunan Artuklu Beyliği’nden şehre kalan Malabadi Köprüsü bölgede anlatılagelen pek çok efsane ve hikayeye konu olan bir şaheser ve Diyarbakır’dan ayrılmadan önce muhakkak ziyaret edilmeli.  

Diyarbakır Yenişehir Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Nisan 388,70 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.