Yenibosna Otelleri Ara

En uygun Yenibosna otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yenibosna otellerini listele.

Yenibosna Hakkında

İstanbul’un Avrupa yakası sınırlarında yer alan Yenibosna, şehrin en hızlı kalkınan ve gelişen semtlerinden. Özellikle 1990’dan sonra yoğun biçimde göç alan semtte günümüzde pek çok konut, işyeri ve üretim tesisi yer alıyor. Sitelerin yanı sıra tekstil atölyeleri ve mağazaları semtin şimdilerde belli başlı karakteristik özelliklerini oluşturuyor. Geçmişte Bakırköy’e bağlanan Yenibosna, gitgide artan nüfusun ve büyümenin de etkisiyle günümüzde Bahçelievler’in bir parçasını oluşturuyor. Mithatpaşa, Fatih ve Dereyolu gibi isimlerle anılan caddeler ise semtteki öne çıkan noktalardan.  

İstanbul’daki önemli karayollarının merkezine yerleşen Yenibosna’ya gelmek için Mecidiyeköy ve Bakırköy gibi yerlerden hareket eden otobüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca semtten geçen metrobüs hattı da buraya ulaşımı son derece kolaylaştıran seçeneklerden. Yenibosna’da bulunan restoran ve kafelerde Türk mutfağının enfes yemeklerini tadabilir, bölgede inşa edilen lüks otellerde konaklayarak şehrin pek çok noktasına zorlanmadan ulaşabilirsiniz.

Yenibosna ve civarındaki oteller genellikle bölgede iş yapan ziyaretçiler tarafından tercih ediliyor. Bölge otellerinde konforlu odaların yanı sıra konuklara toplantı salonları ve SPA gibi ayrıcalıklı hizmetler de sunuluyor. İstanbul’un iki farklı havalimanından semte ulaşmak içinse günün neredeyse tamamında hizmet veren servis araçlarını veya otobüsleri tercih edebilirsiniz. Yenibosna tüm bu avantajlı özelliklerine ilave olarak İstanbul’un fuar ve kongre merkezlerine hayli yakın. Bu sayede fuar dönemlerinde semt pek çok ziyaretçiyi ağırlayabiliyor. Bölgede sayıları giderek artan üniversiteler ise Yenibosna’yı öğrenciler arasında popüler hale getiriyor