Yeni Kaledonya Otelleri Ara

En uygun Yeni Kaledonya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yeni Kaledonya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Yeni Kaledonya Hakkında

Uzun yıllar Fransız sömürgesi olan Pasifik Okyanusu’nun incisi Yeni Kaledonya, bağımsızlığını tam olarak kazanamamış olduğu için ülke ekonomisi Fransa’nın yaptığı yardımlarla ayakta durabiliyor. Yeni Kaledonya, başta nikel, kobalt, krom, manganez, demir, gümüş, altın ve bakır madenleri olmak üzere pek çok yeraltı zenginliklerine sahip olmasının yanı sıra balıkçılık ve turizm alanında da ciddi yatırımları bulunuyor.

Okyanusun ortasında bir ada ülkesi olan Yeni Kaledonya’nın kara sınırı bulunmamakla birlikte denizaşırı komşuları ise batıda Avustralya, doğuda Fiji, güneyde Yeni Zelanda ve kuzeyde Solomon Adaları. Tropik okyanus ikliminin hâkim olduğu ülkede, sıcak ve nemli mevsim özelliklerine rastlanıyor. Özellikle kasım ve mart ayları arasında Yeni Kaledonya’yı ziyaret edeceksiniz şiddetli kasırgalar ile karşılaşma ihtimaliniz bulunduğu için hazırlıklı olmanızda yarar var.

Yeni Kaledonya, tüm alanlarda olduğu gibi mimari açıdan da Fransız ekolünün etkilerini taşıyor. Kendine ait hiçbir belediye ya da yerel yönetimin bulunmadığı ülkenin en büyük şehri Noumea, temsili başkent olarak görülüyor. Diğer ziyaret edilmesi gereken beldeler ise Koumac, Lifou, Kone, Boruail ve Thio. Dünyadaki en büyük mercan kayalıklarına sahip olan Yeni Kaledonya, dalış tutkunları tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Ülkede düzenlenen dalış günleri, deniz altındaki rengarenk mercan kayalıkları ve okyanusun derinliklerindeki keşfedilmeyi bekleyen mağaraları ile benzersiz bir macera vaat ediyor.

Dalış sporunun yanı sıra ülkenin geniş ormanlarında uzun ve keyifli yürüyüşlerin yapıldığı trekking etkinlikleri ve özellikle Lifou’daki yamaç paraşütü macerası oldukça popüler. Ek olarak mayıs ayında düzenlenen Avokado Festivali ile Pasifik Tempo Müzik Festivali ve Hasat Festivali ülkenin az sayıdaki kültürel faaliyetlerinin başında geliyor.

Yeni Kaledonya mutfağının temelini deniz ürünleri oluşturuyor. Istakoz, yengeç ve kaplumbağa etinden yapılan yemeklerin popülaritesinin yanında Bougna adı verilen ve içerisinde tatlı patates, muz, tavuk, karides ve balığın kaynaştığı lezzet, turistler tarafından en çok rağbet gören lezzet olarak biliniyor.

Yeni Kaledonya’yı ziyaret etmek istiyorsanız öncelikle Fransa Büyükelçiliği’ne ya da Fransa Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapmanız gerekiyor. Diplomatik pasaport sahipleri için 30 güne kadar vize muafiyeti imkânı sunuluyor.

Siz de ülkenin güzelliklerine tanık olmak istiyorsanız, Enuygun.com’dan size en uygun bileti satın alabilirsiniz.