Yalıkavak Otelleri

En uygun Yalıkavak otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yalıkavak otellerini listele.

Yalıkavak Hakkında

Bodrum’un merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer alan Yalıkavak beyaza boyalı tipik Bodrum evleriyle olduğu gibi yel değirmenleriyle ve gün batımı manzaralarıyla meşhur bir tatil beldesi. Milattan binlerce yıl öncesine kadar uzanan zengin bir tarihi barındıran Yalıkavak’ta önceleri sünger avcılığı bölgede önemli bir geçim kaynağı iken bugün bu eski geleneğin yerini turizm almış durumda.

Çevresini saran ormanlarla tipik Ege köylerinin güzel bir örneği olan Dağbelen Köyü ise Yalıkavak’tan günübirlik olarak gelerek gezmek için ideal yerlerden. Köy yaşamının deneyimlemek için Yalıkavak’tan çıkarak Sandima Köyü’ne de gelebilirsiniz.

Yalıkavak’ta ayrıca Bodrum’un meşhur mandalinalarının yetiştirildiği bahçeleri gezmeyi ve etrafı saran muhteşem kokularını içinize çekmeyi unutmayın. Ege’nin göz alabildiğine uzanan berrak sularında yüzmek isterseniz sahilden hareket eden ve çevre koyları gezdiren teknelerden birine binebilirsiniz.

Tatilinizi daha da özel ve unutulmaz kılacak bir şeyler yemek istediğinizde fazla uzaklaşmanıza gerek yok. Hem hafif hem de lezzetli tatlardan meydana gelen Yalıkavak mutfağından balıklar, üzerine zeytinyağı gezdirilen salatalar, keyifli sofraların vazgeçilmezi mezeler, deniz ürünleri ve meyveli dondurmalar yolu Yalıkavak’a düşenler tarafından mutlaka denenmeli. Ayrıca yaz aylarında iyice hareketlenen Yalıkavak sokaklarında düzenlenen konserlere katılarak ve eğlence mekanlarında müzik dinleyerek tatilinizi çok daha özel ve unutulmaz kılabilirsiniz.

Yalıkavak Galeri

x