Xingtai Otelleri

En uygun Xingtai otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Xingtai otellerini listele.

Xingtai Hakkında

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Habes Eyaleti’nde yer alan Xingtai 3500 yıllık geçmişe sahip büyük bir şehir. Ülkenin en büyük kömür yatakları üzerinde kurulu olan şehirde her yıl 20 milyon metrik ton kömür çıkarılıyor. Xingtai ayrıca Güney Çin’in en büyük enerji santraline de ev sahipliği yapıyor. Kömür madenleri, çimento fabrikaları, petro kimya üretimi, enerji sektörü vs herne kadar Xingtai şehrini önemli bir ekonomi ve endüstri merkezi hâline getirmiş olsa da şehir başta hava kirliliği olmak üzere, toprak ve su kirliliği nedeniyle dünyanın en pis ve sağlıksız şehirlerinden biri olarak kabul ediliyor. Xingtai’da birçok insan sürekli maskeyle dolaşıyor ve özellikle çocuklar arasında tüberküloz oldukça yaygın bir hastalık.

Ilıman iklim koşullarının görüldüğü Xingtai’da kent genel olarak kurak olur ve bahar ayları rüzgârlı geçer. Yaz aylarında kış aylarına nazaran daha çok yağış görülür. Yılın en sıcak ayı olan temmuz ayında sıcaklık 30 dereceye kadar çıkar, ocak ayında ise eksi değerlere düşer. Sonbahar mevsimi şehri ziyaret için en uygun dönem olarak kabul ediliyor. Bu mevsim ayrıca şehrin ünlü kestanelerini yiyebilmek için de uygun bir zaman.

Kongshan White Cloud Mağarası uzun bir doğal birikimin eseri olarak görülmeye değer. Fontain Park ise bu gri şehirde yeşillikler arasındaki masmavi bir göletin çevresine kurulmuş bir vaha havasında adeta. Cool Breeze Tower geleneksel mimarisi ile şehrin simge binalarından birisi. İçerisinde güzel bir kafe de bulunuyor. Xingtai’da yapılabilecek en güzel aktivitelerden birisi de özellikle kış aylarında doğal kaynak suyu ile doldurulan açık havadaki havuzlarda keyif yapmak.

x