Wladyslawowo Otelleri

En uygun Wladyslawowo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Wladyslawowo otellerini listele.

Wladyslawowo Hakkında

Polonya’nın Baltık denizindeki ünlü Leh şehri Wladyslawowo, Hel Yarımadası’nda konumlanıyor. Her yıl binlerce yerli yabancı turisti ağırlayan şehir 23 kilometre uzunluğunda güzel bir sahil şeridine ve kum plajlara sahip. İyileştirici iyotlu havası ve sağlıklı mikro iklimiyle olduğu kadar çok sayıdaki tarihi anıtıyla da gezilecek görülecek birçok nokta barındıran şehrin, peyzaj parklarında bulunan bitki ve hayvan türleri de dikkat çekiyor. 1938’den bu yana Balıkçı limanı olan Hallerowka ve Rozewie feneri, feneri 50 kilometre öteden gören eski bir tapınak da şehrin en büyüleyici yerlerinden sadece bir kaçı. Beldenin sayısız sporu destekleyen ekipmanlarıyla Olimpiyat Hazırlama Merkezi olan tesisi de görülmeye değer yapılardan. Şehrin yaz aylarında oldukça canlanan plajında ise rüzgar ve uçurtma sörfü ile yelken yapabiliyor, at binebiliyorsunuz. Plaj çevresinde bulunan eğlence merkezleri de şehrin gecelerinin en dinamik mekanlarından.

Gezerken her ne kadar modern bir siluet görseniz de, 17. Yüzyıl başlarında Polonya Kralı IV.  Władysław  tarafından resmi olarak kurulan şehrin tarihi 12. Yüzyıla kadar iniyor. Toplam 38 metrekare gibi küçük bir alana yayılmış kenti yürüyerek ve bisikletle rahatlıkla gezebiliyorsunuz.

Wladyslawowo’ya en yakın havaalanı Gdansk Lech Wałęsa Airport ve şehirle arasındaki mesafe yaklaşık 46 kilometre. Şehrin tren sisteminden faydalanabileceğiniz gibi otobüs ve taksiyle de transferleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

 

 

x