Weymouth Otelleri Ara

En uygun Weymouth otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Weymouth otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Weymouth Hakkında

Weymouth; Dorset’te, güney İngiltere'de bir sahil kasabasıdır. Dinlendirici ve eğlenceli bir aile tatili için harika bir tatil beldesidir. Kültürü, doğası ve sunduğu eğlencelerle hem yerli hem yabancı turistler için bir çekim merkezidir.

Weymouth’un 4 kilometrelik plajında; kumların üzerinde gezebilir, denizde iyi zaman geçirebilir, canlı müzik ve yazın gerçekleştirilen havai fişek gösterileriyle eğlenebilirsiniz. Weymouth Plajı’ndan baktığınızda göreceğiniz manzara ise Jurassic Coastline’a ait. Burayı ziyaret ettiğinizde mutlaka Jurassci Skyline Kulesi’ne çıkmalısınız. 53 metre yüksekliğindeki kule, eşsiz manzaralar sunuyor.

Portland Limanı’nı korumak için Viktoryalılar tarafından inşa edilen 19. yüzyıldan kalma Nothe Kalesi, türünün en iyi korunmuş örneklerindendir. Kale içindeki sergi ve müzeyi mutlaka gezmelisiniz. Burada bulunan piknik alanlarında ise ailenizle birlikte dinlenebilir, küçük bir piknik yapabilirsiniz. 

Weymouth Sea Life ve Adventure Park; deniz canlılarını tanımak, okyanus tüneli içinde yürümek ve buradaki deniz canlılarıyla birebir iletişime geçeceğiniz besleme seansları ile gerçek bir macera sunuyor. Aynı zamanda Weymouth’un en iyi manzarasını da burada yakalayabilirsiniz.

SandWorld’ü ziyaret ederseniz, her yıl teması değişen birbirinden farklı, tamamen kum ve su ile şekil verilen heykeller ve film setleri karşısında şaşkınlığa uğrayabilirsiniz. Özellikle çocuklu ailelerin kaçırmaması gereken özel bir sanat galerisi. Weymouth Sulak Alanları içinde Radipole Gölü Tabiatı Koruma Alanı'nda kuş izlemeye gidebilirsiniz. Hem harika bir doğa eşliğinde gezinti hem kuşların yaşamına yakın bir bakış deneyimleyebilirsiniz. Bennetts Water Garden, 8 dönümlük sakin göller ve dünya ünlü bir zambak koleksiyonuna ev sahipliği yapar. 140’tan fazla farklı nilüfer çeşidini görebileceğiniz Bennetts Bahçeleri’ni gezmek için yaklaşık iki saatinizi ayırmalısınız. 

Weymouth’un taze deniz ürünleri, organik sebze-meyveleri ve yine yerel üzüm bağlarından gelen şaraplarını mutlaka tatmalısınız. Avrupa mutfaklarının çeştli lezzetlerini bulacağınız Weymouth'ta ucuzdan pahalıya geniş skalada alternatife sahip olacaksınız.

Weymouth’a seyahat için en uygun dönem; yılın en sıcak zamanlarının geçtiği Temmuz ayıdır. Mayıs ve Ekim ayları boyunca yaz sezonunu yaşar.